i5-3300 Sisteme ekran kartı önerisi

abigailcat5

Centipat
Merhaba,

Evde i5-3330, 4 GB RAM sistemim var ve bu sisteme ekran kartı eklemek istiyorum. Belirli bir bütçe aralığım yok, oynamak istediğim tek oyun The Forest. Oyunu bu işlemci ile Full grafik Full çözünürlükte oynayabilir miyim?

Ayrıca, sormak istediğim bir şey daha var. Ekran kartı için 1.000 TL bütçe belirlersem önerileriniz ne olur?

Teşekkür ederim.

Merhaba,

Evde i5-3300, 4 GB RAM sistemim var ve bu sisteme ekran kartı eklemek istiyorum. Belirli bir bütçe aralığım yok, oynamak istediğim tek oyun The Forest. Oyunu bu işlemci ile Full grafik Full çözünürlükte oynayabilir miyim?

Ayrıca, sormak istediğim bir şey daha var. Ekran kartı için 1.000 TL bütçe belirlersem önerileriniz ne olur?

Teşekkür ederim.
O fiyata gelen tek iyi öneri RX 570 olur :D
Yanlız 100TL daha ayırıp 4GB daha RAM almanı öneririm.

GTX 1050 alınabilir işlemci yeterli.

O fiyata gelen tek iyi öneri RX 570 olur :D
Yanlız 100TL daha ayırıp 4 GB daha RAM almanı öneririm.

RX570 alınabilir de PSU nedir? 500W ve üstü kaliteli bir şeyse yeterli.
Ayrıca 4 GB RAM son derece yetersiz. Ekran kartından önce RAM ve SSD alın.

Merhaba,

Öneriler için teşekkür ederim. RAM takviyesi yapmam ve PSU'u yükseltmem gerekiyor bunun farkındayım. SSD için de öncelikle ekran kartımı almayı düşünüyorum zira The Forest için istediğim performansı elde etmem yeterli olacaktır. Bilgisayarı The Forest ve bir browser oyunu hariç okul ve çeviri işleri için kullanıyorum. Bu arada, İşlemci 3300 değil de 3330 olacaktı, yanlış yazmışım.

Merhaba,

Öneriler için teşekkür ederim. RAM takviyesi yapmam ve PSU'u yükseltmem gerekiyor bunun farkındayım. SSD için de öncelikle ekran kartımı almayı düşünüyorum zira The Forest için istediğim performansı elde etmem yeterli olacaktır. Bilgisayarı The Forest ve bir browser oyunu hariç okul ve çeviri işleri için kullanıyorum. Bu arada, işlemci 3300 değil de 3330 olacaktı, yanlış yazmışım.

GT 1030+4 GB RAM alabilirsiniz bu şekilde 250W PSU bile işinizi görecektir.(Ama orta grafiklerde oynamak kaydıyla)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı