i5 3317U işlemci yerine 400-500 TL işlemci tavsiyesi

Cryzirs

Centipat
Daha fazla  
i5 3317U 1.7 GHz işlemci 4 GB RAM, GeForce 740M var şu anda. Laptop ihtiyaçlarımı görüyor. Son 2 sene daha kullanacağım.
Bana bir işlemci ve RAM gerekiyor. RAM'imi 8 yapacağım, işlemci önerebilir misiniz?
Bütcem 400, 500TL.

i5 3317U 1.7 GHz işlemci 4 GB RAM, GeForce 740M var şu anda. Laptop ihtiyaçlarımı görüyor. Son 2 sene daha kullanacağım.
Bana bir işlemci ve RAM gerekiyor. RAM'imi 8 yapacağım, işlemci önerebilir misiniz?
Bütcem 400, 500TL.
O anakarta U serisi bir işlemci takılır (Tabi bulursanız ki bulmak imkansıza yakın 😀)
Taksanız bile ona uyan en üst işlemci bile bundan çok farklı olmayacaktır. Uğraşmaya değmez.

RAM 8GB yapın ve size tavsiyem sistemde SSD yoksa kesinlikle bir SSD ekleyin.

Cihaza uygun işlemciler bunlar. İsterseniz bir bakın ama özellikle İ7 olanlarını hiçbir yerde bulamadım.

Aynı işlemcili laptoptan bende de var (gt635m var ekran kartı). O laptop'a 4 GB Ram ve 240 GB SSD takıp Windows'u SSD'ye kurun. Yeterince hızlanacaktır. 2 sene daha işinizi görür. Ben de seneye yaşadığım şehirden gidecek gibiyim, yeni bir laptop alamazsam SSD takacağım şu anki laptopıma.

U serisi işlemciler genellikle anakarta lehimlidir. Sökmek ve takmak sıkıntılıdır. Bu işlemciler direk kutulu olarak satılmaz. Başka cihazdan çıkma bulabilirseniz takabilirsiniz. Uyumluluk ve sürücü sorunlarından bahsetmiyorum bile.

Laptop un markası ve modelini öğrenebilirmiyim?
asus k56cb
Aynı işlemcili laptoptan bende de var (gt635m var ekran kartı). O laptop'a 4 GB Ram ve 240 GB SSD takıp Windows'u SSD'ye kurun. Yeterince hızlanacaktır. 2 sene daha işinizi görür. Ben de seneye yaşadığım şehirden gidecek gibiyim, yeni bir laptop alamazsam SSD takacağım şu anki laptopıma.
teşekkürler ilgin için
O işlemci anakarta lehimli.
değiştirme ihtimalim yok mu?
U serisi işlemciler genellikle anakarta lehimlidir. Sökmek ve takmak sıkıntılıdır. Bu işlemciler direk kutulu olarak satılmaz. Başka cihazdan çıkma bulabilirseniz takabilirsiniz. Uyumluluk ve sürücü sorunlarından bahsetmiyorum bile.
Anladım teşekkürler
SSD linki atabilir misiniz? laptopum asus k56cb
hangi türü alacağım birsürü çeşidi var 240 ın link alabilir miyim mümkünse

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı