i5 3330 GT 730 Sistemi Yükseltme

Wayston39

Centipat
Merhabalar. Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Bundan 6-7 yıl önce bir bilgisayar topladım. Bilgisayarımdan hala memnunum ama tabii o zamanlar bu kadar oyun oynayan, video cekmek isteyen, editlemek isteyen vs. birisi değildim. Mevcut bilgisayarımı revize etmek istiyorum.

Mevcut olan anakartımı değiştirmeyeceğim. Bu anakartın üzerine nasıl bir güncelleme yapabilirim sorum bu. Bütçe olarakta bir sıkıntım yok. Ben sadece mevcut anakartımdan maksimum bir verim alabilmek için neler yapacağımı merak ediyorum.

Sistemini revize etmek yerine yeni pc topla diyen arkadaşlar olabilir ben böyle bir şey istemiyorum. Mevcut bu anakartım ile alabileceğim maksimum verimi sağlamak istiyorum ve bunda maddi anlamda bir sorunum yok. Yani bana fiyat performans değil tamamen performans odaklı bir öneri yaparsanız çok sevinirim.

Anakartım : Asus P8H61-M LX3 Plus r2.0 diye bir anakart.
İşlemcim : intel i5 3330 3.0 GHz.
Ekran Kartım : Nvidia GeForce GT 730
Güç kaynağımın özelliğini bilmiyorum ama onu da revize edeceğim için direk bana gerekli olan güç kaynağını belirtmeniz yeterlidir.

Sorularım ve isteklerim bunlar ;

-Bilgisayarımda SSD kullanmak istiyorum. Acaba bu anakartta kullanabilir miyim ? Kullanabilirsem nasıl bir SSD almam yada sistemin nasıl bir SSD destekler ?
-Mevcut anakartımda nasıl bir ram takabilirim yada alabileceğim maksimum RAM nedir ?
-Mevcut anakartımda en iyi verim alabileceğim ve en iyi performans sağlayacak işlemci hangisidir ?
-Mevcut anakartımda en iyi verim alabileceğim ve en iyi performans sağlayacak ekran kartı hangisidir ?
-Mevcut anakartımı güncelledikten sonra nasıl bir monitör veya o sistem ile uyumlu nasıl bir monitör almalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı