i5- 3330 Sistem Önerisi

pootez

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bilgisayarım son çıkan oyunlarda sıkıntı çıkardığı için önerilerinizi almak istedim. Sistem şöyle:
  • Intel Core i5- 3330 CPU @3.00 GHz
  • 8 GB RAM
  • GT 630 4 GB
  • 64 Bit Sistem
GTA V PC'ye çıktığı gibi almıştım ve very high/high ayarları arasında 40 FPS kasmadan oynatıyordu oyun. Artık medium ayarlarına kadar düşürdüm ama FPS 20'lere kadar düşebiliyor. Overwatch'ı en düşük grafiklerde 50-60 FPS'te anca oynayabiliyorum, arada bir 30 FPS'e düşüp kasıyor. Tam emin olmamakla birlikte sanırım 6-7 yıldır kullandığım bir bilgisayar, son zamanlardaki performansına bakılırsa değiştirmem gerek. Çok da pahalı olmayacak bir şekilde, GTA V'i, Witcher 3'ü, Overwatch'ı vb. oyunları yüksek grafiklerde oynatabilecek ve 4-5 yıl dayanacak bir sistem önerebilir misiniz? Dediğim gibi, uzun süredir bu sistemi kullanıyorum; buradaki her bir parçayı değiştirmem gerekir mi, yoksa sadece ekran kartını değiştirmek yeterli olur mu? Bütçe olarak hangi parçaların değişmesi gerektiğini bilmediğim için kesin bir yorum yapmak istemiyorum.

NOT : Güç kaynağı Corsair markalı. Kasada total power: 550 W, +12V kanalından 504 W yazıyor.

İşlemci bazlı AAA oyunlarda darboğaz yapma ihtimali var.
Anladım, peki bu Vatan'da RX570'in bir sürü farklı seçeneği var, ve fiyat da ciddi anlamda değişiyor.
Bu uygun olur mu? Daha ucuzu daha mı mantıklı olur?
Ayrıca sistemde başka yükseltmemi önereceğiniz kısım sadece işlemci mi? Ona da öneri yapabilir misiniz acaba?

Anladım, peki bu Vatan'da RX570'in bir sürü farklı seçeneği var, ve fiyat da ciddi anlamda değişiyor.
Bu uygun olur mu? Daha ucuzu daha mı mantıklı olur?
Ayrıca sistemde başka yükseltmemi önereceğiniz kısım sadece işlemci mi? Ona da öneri yapabilir misiniz acaba?
1155 soket artık çok nadir olarak satılıyor. Bu sisteme çok masraf etmenizi önermem. Eğer elinizden çıkartıp satabilirsen yeni nesil Ryzen sistem toplanabilir. Attığın ASUS modeli gayet iyidir.

1155 soket artık çok nadir olarak satılıyor. Bu sisteme çok masraf etmenizi önermem. Eğer elinizden çıkartıp satabilirsen yeni nesil Ryzen sistem toplanabilir. Attığın ASUS modeli gayet iyidir.
Teşekkürler ama sıfırdan sistem toplamaya imkanım olacağını sanmıyorum. İşlemci ve anakart yenilemeden sadece bu ekran kartını alsam tatmin olmaz mıyım? Bilgisayarın ısınıp zarar görmesini de istemem.
Eğer tek eklemem gereken anakart ve işlemci ise onlar için de öneri yapabilir misiniz?

Dediğim gibi anakart ve işlemci olarak tek yapabileceğin 2. el temiz işlemci bulabilirsen değiştir. Zor bulunuyor. RX570 seni üzmez. Güç kaynağın yeterli ise bu kartı alabilirsin. İşlemci fanın stok soğutucuysa onu da iyi bir kule tipi soğutma ile değiştirebilirisin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı