i5 3470 105 Derece oluyor

Cassius

Decapat
Daha fazla  
Bugün bilgisayar aniden kapandıktan sonra bir daha açamadım az önce saatlerce denemeden sonra çok yavaşça açıldı Görev Yöneticisi'nden baktığımda işlemci hızının 0.28GHz olduğunu gördüm sıcaklık ise 105 derece idi bu yüzden hemen kapattım neden böyle bir şey olmuş olabilir. İşlemci: i5-3470 3.20 GHz.

Termal macunun durumunu kontrol etmekte fayda var.

Termal macun yenilemesi en son ne zaman yapıldı hocam?

Fan tam oturmamış ya da yerinden oynamış olabilir, termal macun büyük ihtimalle bitmiştir zaten, bakım istiyor gibi.

Macunun kalitesiz olması bu kadar fark yaratabilir mi? Cevaplarınız için teşekkürler

Evet.

Bugün bilgisayar aniden kapandıktan sonra bir daha açamadım az önce saatlerce denemeden sonra çok yavaşça açıldı Görev Yöneticisi'nden baktığımda işlemci hızının 0.28GHz olduğunu gördüm sıcaklık ise 105 derece idi bu yüzden hemen kapattım neden böyle bir şey olmuş olabilir. İşlemci: i5-3470 3.20 GHz.

Aynı işlemciden bende de var 2022 Ağustos'tan beri ağırlıklı olarak kullanıyorum daha 70 Dereceyi geçmedi.

Sorun fanın tam oturmamasıymış sanırım düzgünce taktım şu an 65C civarlarında ama işlemci hızı normal yardımınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı