i5 3470 için BIOS güncellemem gerekli mi?

Toxic

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda 500GB HDD
Ekran kartı
Zotac GTX 1050 O.C Edition
Anakart
H61H2-M2 V1.0
İşlemci
i3 2100
Bugün sipariş ettiğim i5 3470 işlemci geldi. Taktım fakat ekran gelmiyordu ama işlemci ısınıyordu. i3 2100'de de ekran geliyordu. Sipariş ettiğim satıcıyı aradım ve sordum neden böyle oluyor diye. Senin eski taktığın işlemci 2. nesil aldığın 3. nesil eğer BIOS'un eski ise görüntü vermeyebilir dedi. BIOS'un sürümüne ve anakarta baktım adama daha ulaşamadım meşguldü galiba bende internetten araştırdım. Fakat bulamadığım birkaç şey vardı onu sormak için bu konuyu açtım. Öncelikle anakartımı ve BIOS sürümümü söylemem lazım.

Anakart: H61h2- M.2 v1.0
BIOS sürümü: 2.11.1210

İlk sorum: Gerçekten 2.11.1210 da 3. nesil işlemciler çalışmıyor mu? Güncellersem kullanabilir miyim?

2. sorum: Anakart ın biosunun nasıl güncelleneceğini araştırdım jumper denen küçük bir şeyi anakartın me_unlock kısmına takmam gerekiyormuş fakat gösterilen jumperi bir türlü alışveriş sitelerinde bulamadım ve fiyatını bilmiyorum. Yarın bilgisayarcılara bakacağım BIOS güncelleyince bu işlemciyi kullanabileceksem eğer almayı düşünüyorum. Jumperin fiyatı ortalama ne kadardır?

Yanlış bilgi
BIOS güncellemeye gerek yok. Anakartın destekliyor. İşlemci sorunlu olabilir destek listesinde de i5 3470 bulunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -2 Eksi
BIOS güncellemeye gerek yok. Anakartın destekliyor. İşlemci sorunlu olabilir destek listesinde de i5 3470 bulunuyor.
Peki sağolun.

Sorunu araştırırken şöyle bir video başlığı buldum. BİOS güncellemeyi denesem anakarta zarar verme olasılığım var mı ?

1681152071141.png

Bildiğim kadarıyla H61 chipseti için 3.Nesil işlemciler bios updatesiz direkt olarak takılıyor. Sizin Anakartınız için gerekiyor olmalı. Yanlış bilgi vermişim kusura bakmayın.

Bildiğim kadarıyla H61 chipseti için 3.nesil işlemciler BIOS Update'siz direkt olarak takılıyor. Sizin anakartınız için gerekiyor olmalı. Yanlış bilgi vermişim kusura bakmayın.

Anakartı söküp işlemciyle birlikte bir bilgisayarcıya gitsem yapılır mı yoksa jumper almaya çalışıp evde tekmi denemeliyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı