i5 3470 sistem geç açılıyor

LAglace

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6600 8 GB | CPU: Ryzen 5 5600 | RAM: Crucial Ballistix 2x8 GB 3000 MHz | Anakart: Gigabyte B450M-S2H | SSD: Samsung NVMe 980 PRO 1 TB | ADATA SU800 128 GB | HDD: WD Caviar Blue 1 TB | Seagate 500 GB | PSU: EVGA 500W 80+ Bronze | Monitör: AOC 24G2U 23.8" 144 Hz 1ms - Acer KG221Q FreeSync 75 Hz 1ms | HyperX Cloud II Kulaklık | Logitech G203 Lightsync Mouse | Logitech G413 Klavye | Logitech G27 | Phanteks P400A DRGB White
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım uzun bir süredir (SSD'siz) güç tuşuna bastığımdan itibaren toplam 10-11 saniye gibi bir sürede açılıyordu. Fakat ne olduğunu çözemediğim bir şekilde artık 2-3 dakikayı alıyor. Gerçekten bu durum çok can sıkıcı ve elimden gelen bütün yapılması gereken ayarları gözden geçirip, yaptım. En son işlemcimi değiştirdiğimde BIOS güncellemesini F7c versiyonuna yükseltmiştim. Sanırım ondan sonra bir yavaşlama oldu. Clear CMOS dahil yaptım, gereksiz hizmetleri kapattım, temizlik yaptım. Ne yaptıysam düzelmedi. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? Teşekkürler.

Anakart Modeli: Gigabyte H61MA-D3V

Screenshot_1.jpg

Dosya Ekleri

• 123t_2.jpg
    123t_2.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 265
Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım uzun bir süredir (SSD'siz) güç tuşuna bastığımdan itibaren toplam 10-11 saniye gibi bir sürede açılıyordu. Fakat ne olduğunu çözemediğim bir şekilde artık 2-3 dakikayı alıyor. Gerçekten bu durum çok can sıkıcı ve elimden gelen bütün yapılması gereken ayarları gözden geçirip, yaptım. En son işlemcimi değiştirdiğimde BIOS güncellemesini F7c versiyonuna yükseltmiştim. Sanırım ondan sonra bir yavaşlama oldu. Clear CMOS dahil yaptım, gereksiz hizmetleri kapattım, temizlik yaptım. Ne yaptıysam düzelmedi. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? Teşekkürler.

Anakart Modeli: Gigabyte H61MA-D3V

Eki Görüntüle 315095
HDD'yi ne kadar kullanıyorsun 2 hafta kadar önce eski laptop' umun hard disk' ini değiştirdim 6 yıllık laptop senin sıkıntından yaşıyodum 2 3 dakika oluyodu yeni harddisk taktım 10-11sn' yelere düştü.

@Kalanlı Bölme Durumlar bu şekilde, Quick scan seçeneğini deaktif edip tarattım. Fakat HDD sıkıntısız görünüyor. Temizinden format atacağım ama gerçekten çok fazla dosyam var ve harici harddiskime onları atmakla uğraşamam. O yüzden çözüm bulmam gerekiyor.

@Mockingjay17 HDD'yi uzun zamandır kullanıyorum ama son zamanlarda sıkıntı yapmaya başladı. Yani bir anda oldu böyle. Oyun oynarken vesayre HDD ile ilgili bir sıkıntı yaşamıyorum, ya da Windows'ta gezinirken. Sadece sistemi boot ederken sıkıntı oluyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    92,1 KB · Görüntüleme: 19
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı