I5-3470 sistemde LoL FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Furkan737482

Femtopat
RAM
11 CL, 3,20 MHz
Anakart
OEM
İşlemci
İntel i5-3470
LoL veyahut TFT oynarken yaklaşık 60-80 arasında FPS alıyorum, fakat belirli bir noktadan sonra, mesela 7 ila 8. dakikalar arasında ilk FPS düşüşümü yaşıyorum. 15-20 FPS değeri arasında yaklaşık 3-4 dakika oynadıktan sonra geri düzeliyor, ama ortalama 20 dakika oyun boyunca bu 4-5 kez yaşanıyor, yani gerçekten fazla. İşlemcimin ısınmasından kaynaklı olduğunu düşündüm fakat en fazla 75 derece oluyor.
Ben de Görev Yöneticisi'nden bakmak istedim ve sonuçlar şöyle:

unknown.png

Üstte ki fotoğraf 60-80 FPS alırken ki değerim.

Ekran görüntüsü 2022-08-06 191547.png

Bu fotoğraf ise FPS düşüşü yaşadığım sırada olan değerim. Ekran görüntüsü alırken CPU'yu tam olarak almamışım, fakat %50 civarı olması lazım.
Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Hocam grafikler düşük mü?

Hocam ani FPS düşmelerinin bir sürü çözümü var.
1.arama kısmına sürücüleri birleştir ve iyileştir yazın. Diskinizi en iyi duruma getirin.
2. çok ısınmış olabilir. Laptopsa fanını temizleyin. Kasaysa kasayı açıp fan kontrolü yapın.
3. arama kısmına CMD yazıp sağ tıkla yönetici olarak çalıştırın. SFC / scannow yazın ve taratın.
4.son çare BIOS'u güncellemektir.

Bunlar yarayacaktır.

Son düzenleme:
Evet, grafikler düşük. Söylediklerinizi şimdi yapıyorum, yaptıktan sonra size haber vereceğim. Teşekkür ederim.

Hocam grafikler düşük mü?

Hocam ani FPS düşmelerinin bir sürü çözümü var.
1.arama kısmına sürücüleri birleştir ve iyileştir yazın. Diskinizi en iyi duruma getirin.
2. çok ısınmış olabilir. Laptopsa fanını temizleyin. Kasaysa kasayı açıp fan kontrolü yapın.
3. arama kısmına CMD yazıp sağ tıkla yönetici olarak çalıştırın. SFC / scannow yazın ve taratın.
4.son çare BIOS'u güncellemektir.

Bunlar yarayacaktır.

4. madde dışında diğerlerini yapabildim, kullandığım anakart H61 ve driver internette maalesef ki yok, Intel'in kendi sitesinde bile bulamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı