Çözüldü i5 3470 ve GTX 1650 Sistem Kendini kapatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rifat Sezer

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Yaşadığım olayı size uzunca anlatacağım daha net bir şekilde anlayabilmeniz için. Bundan iki, iki buçuk hafta önce bilgisayara bir şey oldu ve ekran gri oldu, bilgisayara reset attığımda düzeldi. 3 4 gün geçtikten sonra aynı sorun oldu ve bir daha bilgisayarı açamadım. Belli bir noktaya kadar geliyor ama yine gri ekrana dönüyordu. Bilgisayarcıya gittiğimde ekran kartımın yandığını söyledi ve yeni ekran kartı alıp taktık. Ayrıca güç kaynağımda eski ve 480W olduğu için yeni güç kaynağı alıp taktık ve format attı tabii ki. Bilgisayarı tamirden getirdiğimde ise evde biraz kullandıktan sonra 'çıt' sesi geliyor ve bilgisayarın fişi çekilmiş gibi güç tamamen gidiyor ve bir iki saniye sonra tekrar açılıyordu. Bu durum birkaç kez daha gerçekleşince BIOS'a işlemci sıcaklığına baktım ve 50 55 derece gözüküyordu. Ben de işlemcinin ısınmasından dolayı olduğunu düşünüp işlemci fanını söktüm temizledim ve termal macunu yeniledim. Sonra sıcaklık 35 dereceye falan düştü ama bir saat sonra tekrardan aynı kapanma işlemi gerçekleşti. Tekrardan bilgisayarcıya götürdüm ve bilgisayarı gün boyu test etti, işlemciyi zorladı ama onda gün boyu bir kez bile kapanmadı ve ne olur ne olmaz diye format attı. Bilgisayarı aldım ve evde kendim açtığımda ise 2 saat içinde 3 kere kapandı. Kafayı yemek üzereyim, sorun nedir sizce yardımcı olabilecek biri var mı?

Sistem;
Intel Core i5 3470 işlemci
MSI Gaming X GTX 1650 ekran kartı
8 GB RAM
Cooler Master MWE WHITE 700W 80+ sertifikalı güç kaynağı
Gigabyte B75M-HD3 anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Evin priz vesaire elektrik aksanında bir sorun olabilir mi? PC'yi uzatma ile kullanıyorsanız belki uzatmada arıza olabilir ya da takılı fişlerden dolayı yetersiz kalabilir.
PC'yi uzatma ile kullanıyorum ama o uzatmayla başka aletler de kullanıyorum, diğer aletler sorunsuz çalışıyor. Fakat yetersizlik hakkında bir şey diyemiyorum, belki de yetersiz kalabilir.
Bu arada binada topraklama yok dedim fakat binada topraklama varmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı