i5 3470 ve RX 550 sistemde Windows 11'e geçilmeli mi?

Hocam benim bilgisayarım iyi olmasına rağmen Windows 11'de buglar başıma geldi. Ben kimseye tavsiye etmiyorum. Halen daha toparlayamadılar.

İşlemcim Quad 9400.
RAM 8 GB DDR 3
SSD 120 GB Hi-Level
Ekran kartı R7 240.
Windows 11 kullanıyorum güncellemeleri kapattım güncellemeler sorunlu olabiliyor. Ancak Windows 8.1 ve 10'dan daha iyi çalışıyor oyun performansı daha iyi.

Windows 10'dan daha hızlı çalışıyordu. Eğer Valorant'ı bir daha oynamayacaksan Windows 11'e geç.

Windows 8.1'den bile hızlı hocam. Adamlar yapmış ya. 😃

İşlemcim Quad 9400.
RAM 8 GB DDR 3
SSD 120 GB Hi-Level
Ekran kartı R7 240.
Windows 11 kullanıyorum güncellemeleri kapattım güncellemeler sorunlu olabiliyor. Ancak Windows 8.1 ve 10'dan daha iyi çalışıyor oyun performansı daha iyi.

Hocam bende indirmek istiyorum,nereden indirdiniz acaba?

Valorant'ı bıraktığım için beni Windows 10'da tutan bir şey kalmadı. CS:GO, Unreal Engine, Visual Studio, VS Code, DEV C++ gibi IDE'leri kullanacağım. TPM 2.0 desteğim yok.

Sistemim şu şekilde:
  • İşlemci: i5 3470
  • Ekran kartı: RX 550 4 GB
  • RAM: 16 GB
  • 240 GB SSD
Tavsiye eder misiniz, geçmeli miyim? Geçersem TPM 2.0 olmadığı için bir sıkıntı yaşar mıyım?

@Silinen üye.

İşlemci kaldırmaz hem TPM 2.0 yok hatta alır siz bildinize emin misiniz?

Hocam bende indirmek istiyorum, nereden indirdiniz acaba?

@OrkunErkmen
Windows 11 indir Download Windows 11
Daha sonra Rufus ile ayarları yapıp ISO dosyasını USB'ye yazacaksınız.
Technopat sosyalde TPM destegi olmayan anakarta nasıl kurulum yapılacağı mecuttur.
Not: Benimki gibi eski sistem kullanıyorsanız Rufus'ta disk bölüm düzeni MBR olmalı.
İşlemcim Quad 9400.
RAM 8 GB DDR 3
SSD 120 GB Hi-Level
Ekran kartı R7 240.

@Silinen üye.

@OrkunErkmen
Windows 11 indir Download Windows 11
Daha sonra Rufus ile ayarları yapıp ISO dosyasını USB'ye yazacaksınız.
Technopat sosyalde TPM destegi olmayan anakarta nasıl kurulum yapılacağı mecuttur.

@Silinen üye bence geçin.​

İşlemcim Quad 9400.
RAM 8 GB DDR 3
SSD 120 GB Hi-Level
Ekran kartı R7 240.

İşlemcim Quad 9400.
RAM 8 GB DDR 3
SSD 120 GB Hi-Level
Ekran kartı R7 240.

@dark eagle 1903 Hocam uefi kurulum mu yaptınız legacy mi? Sizin sisteme benzer eski bir bilgisayara kurmayı deneyeceğim ancak uefi desteği yok anakartın.

Yeni konular

Geri
Yukarı