i5-3550 78 derece

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
i5 3550 işlemci NFS Heat'de Low ayarlarda GTX 1660 Super'e darboğaz yapıyor ve 78 derecede sabit çalışıyor. 78 derece çok mudur? Bir zararı var mı? Yükü biraz ekran kartına veriyim diye Ultra'ya çektim ama işe yaramadı, yine aynı derecede ve yüke çalışıyor. Niye o işlemciye o ekran kartını taktın diye sormayın, arızalanan anakartım serviste onarılamadı, bu yüzden zorunlu iade oldu. Kart, rma formu ve fatura Hepsiburada'da ama 10 gündür iade yapmıyor. O yüzden R5 3600 işlemcim şu an bomboş duruyor dolapta. Ha bu arada kasamın soğutması çok iyidir ama anakart çok eski olduğu için üstünde CPU fandan başka fan girişi olmadığı için kasada sadece 3 adet işe yaramaz Molex'li fan çalışıyor. Arctic fanlarımı da kullanamıyorum. :(

65 dereceyi bile görünce endişelendiğim için sorayım dedim. Ne kadar soğuk olursa ömrü o kadar uzun olur.
Bilgisayar işlemcisinin ömrü falan yok. 20 Senelik pentiumlar hala çatır çatır çalışırken, i5-3550 bozulmaz merak etmeyin, bilgisayar işlemcilerinde 87-88 dereceye kadar sıkıntı yok, üstü için anakart sağlığı açısından kullanılmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı