OpenCore i5 3550P sistem Hackintosh ile uyumlu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Disk: ST1000DM010-2EP102 1TB
Ağ Bağdaştırıcı: Realtek PCI-e GBE Family Controller
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7600 Series
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-3350P CPU @ 3.10GHz
Anakart: ASUS CM6340

Dün farklı bir siteden aldığım imajla Big Sur kurulumu yaptım ve masaüstüne ulaşabildim. ancak USB'siz Boot ve yamalarda sorun yaşadığım için geri Windowsa dönmek zorunda kaldım. Şimdi de @Yiğit Gençer'in imajını kullanmak istiyorum donanımım bir sorun çıkarır mı? Özellikle de Ethernet kartım ve ekran kartım sorun çıkarır mı?

İsterseniz yaptığım denemedeki imajı paylaşabilirim.
Ethernet Kartı Modeli: PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_85051043&REV_09

Diske direkt Hackintosh kurmak yerine Dual Boot yapın. Eski bir sistem olduğu için elbet yapmanız gereken şeyler olacaktır. Dual Boot ile hem ayarlamaları yaparsınız, hem de Windows'a dönmek için Hackintosh'u silmek zorunda kalmazsınız. Masaüstüne ulaştığınızda 7600 serisi kartınız tanınmış mıydı ki?

Hayır tanınmamıştı 4MB olarak görünüyordu.

Dual Boot için de Ethernet kartımı da tanımadığından Boot Camp ile kuramadım. Başka nasıl yapabilirim bilmiyorum. Biraz ayrıntı verebilir misin?

Kartın tam modelini verebilir misiniz? Görüntüyü nasıl alıyorsunuz, VGA/DVI/HDMI? O kart ile daha düşük sürümlere yönelmeniz gerekebilir. Dual Boot:

VGA girişi kullanıyorum. Kartımın tam modelini bilmiyorum.

Hocam benim işlemcim Intel, ekran kartım AMD olmasından dolayı ben AMD tabanlı mı yoksa Intel tabanlı mı araştırmalıyım?

Hard disk kullanmama ve birçok donanımın tanınmamış olmasına rağmen Big Sur kurduğumda Windows'tan çok daha hızlı açılıyordu. Yani performans konusunda Big Sur ile sorun yaşayacağımı sanmasam da donanım desteği konusunu size danışmam gerekiyor.

Sizi meşgul ediyorum ama bir sorum daha olacak. Sizin attığınız link ile kurulum yaparsam sorun yaşar mıyım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Sistem eski, config veya EFI düzenlemesi gerekebilir. Intel tabanlı yapın. Kartınızın tam modelini öğrenmek zor değil. Sürücünüz yüklü değil mi? VGA ile Big Sur kursanız da tanıtmanıza engel olur. Daha eski sürümüne bakın veya DVI/HDMI'a geçin.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İlk olarak HDMI ile denerim, sonra da gönderdiğiniz link ile kurmayı, son olarak da farklı sürümlere yönelirim.

Konu kilitlenebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı