i5-3570K işlemciye Overclock yapılır mı?

Meraklı Bilge

Centipat
Daha fazla  
i5-3570K işlemcim var işlemciye overlock yapsam oyunlardaki FPS artar mı? RX 550 4 GB kullanıyorum ve GT 5 denedim PC'yi sadece ekran kartı 100% kullanılıyordu. PUBG Valorant'ta falan GPU kullanımı 100 de 100'e varır mı bilmem. Bu yüzden FPS artmaz diye düşünüyorum zaten ekran kartı tam verimli kullanılıyor. Yine de sorayım dedim.

Öncelikle anakartın Z serisi bir anakart mı? Modeli ne? İşlemci soğutucunun modeli ne? Güç kaynağının modeli ne? Rekabetçi oyunlarda FPS artışı yaşarsın onun dışındaki oyunlarda taş çatlasa 5 FPS fark oluşur ama ekran kartı yükselttiğinde daha rahat olur.

Ne kadar artar FPS soğutucu ve anakart modelini eve gidince yazarım.

Valorant ve CS:GO gibi oyunlar işlemci odaklıdır. Dolayısı ile işlemcininz ne kadar iyi olursa o kadar iyidir.
Benim için asıl önemli olan hikaye oyunları red dead 2 özellikle. Diğerlerinde 150yi geçmesi pek önemli değil monitör 144 Hz zaten.

Benim için asıl önemli olan hikaye oyunları red Dead 2 özellikle. Diğerlerinde 150'yi geçmesi pek önemli değil monitör 144 Hz zaten.

Hikayeli oyunlar için önermem ama ileride işlemcinizin besleyemeyeceği bir ekran kartına geçerseniz yaparsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…