Çözüldü i5 3570S 768pde 1050 Ti ile darboğaz yaşar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Moltreach

Hectopat
Arkadaşlar i5 3570S modeli ile GTX 1050 Ti 768pde darboğaz yaşar mı?
Bir de i5 3470 ile karşılaştırınca arada çok fark var mı ve hangisi daha güçlü?

Çözüm
Ücretli oyunlar oynamayacağım ya, en fazla Rocket League ve ETS 2 alırım bir de Sea of Thieves, PUBG Lite oynarım ücretsiz olduğu için. Bence sorun çıkarmaz ya.
Darboğaz demek illa ki sistemin donacak, takılacak, drop yiyecek demek değil, altı üstü ekran kartın %100 kullanılacağına %70 kullanılır, işlemci kullanımı ağır bir oyun oynayıp drop yersen FPS kısıtlarsın drop geçer, oyundan oyuna değişiklik gösterir, sorun olmadan kullanabilirsiniz ki söylediğiniz oyunlarda hiç sorun olmadan yüksek ayarlarda oynarsınız zaten merak etmeyin.
Ücretli oyunlar oynamayacağım ya, en fazla Rocket League ve ETS 2 alırım bir de Sea of Thieves, PUBG Lite oynarım ücretsiz olduğu için. Bence sorun çıkarmaz ya.
Darboğaz demek illa ki sistemin donacak, takılacak, drop yiyecek demek değil, altı üstü ekran kartın %100 kullanılacağına %70 kullanılır, işlemci kullanımı ağır bir oyun oynayıp drop yersen FPS kısıtlarsın drop geçer, oyundan oyuna değişiklik gösterir, sorun olmadan kullanabilirsiniz ki söylediğiniz oyunlarda hiç sorun olmadan yüksek ayarlarda oynarsınız zaten merak etmeyin.

Çözüm

Ark ve GTA 5 oynatır mı peki?
Ark ve GTA 5 oynatır mı peki?

Ark'da extremely Low Memory modunda yüksekte 70FPS alıyordu da.

Eğer arkaplanda CPU kullanan uygulamaları kapatırsan GTA 5’te de darboğaz yaşamadan oynarsın, aksi takdirde darboğaz yapıyor. Ben 3470s’i 720p monitörümle RX 560 ile kullanmıştım, GTA 5 dışındaki diğer oyunlarda darboğaz yaşadığımı hatırlamıyorum.

Eğer arkaplanda CPU kullanan uygulamaları kapatırsan GTA 5’te de darboğaz yaşamadan oynarsın, aksi takdirde darboğaz yapıyor. Ben 3470S’i 720P monitörümle RX 560 ile kullanmıştım, GTA 5 dışındaki diğer oyunlarda darboğaz yaşadığımı hatırlamıyorum.

Teşekkürler cevaplar için.
Ark oyunun optimizasyon sorunları var, hem de çok fazla. Ama GTA 5 oynarsın.

Dediğim gibi Low Memory mode aşırı şekilde arttırıyor FPS'i denerim belki çalışır.

Son düzenleme:
Yahu anlatamıyorum galiba. Asıl o küçük oyunlarda darboğaz yaşarsın. O oyunlar normalde bile ekran kartını zorlayamayan oyunlar. Sen tutup onları 768P'de i5 3570S-GTX 1050 Tİ kombosuyla kullanirsan darboğaz yapar elbette. O kadar spesifik bir test yapmadığımdan bilemeyeceğim ama muhtemelen bu senaryoda yüksek darboğaz olur.

Ucu ucuna kurtarır diyenler o 1080P için geçerli. 768P'de darboğaz yapar. Her oyunda olmaz ya da olsa bile bazı oyunlarda hissettirmeyebilir ama işlemciye yüklenen oyunlarda veyahut işlemciye yüklenen ayarları yükseğe aldığında sorun yasatabilir. Donma-takilma yapıp yapmayacağını ancak deneyerek anlayabilirsin.

DSR açıp 1080P yapmak en mantıklı çözüm gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı