i5-4430, GTX 1650 besleyebilir mi?

Ayarlar düşük olduğu için zaten. WD2'de ayarları yükseltsem kasıyor düşürsem yine kasıyor.
Onun dışında yeni sürüm (21w08b) Minecraft'da da biraz sorun çıkartıyor. Özellikle 60 köylünün olduğu bir köyde iken.
İşlemci neydi hocam? Kendim i5-2500 + GTX 750 Ti ikilisiyle zamanında Watch Dogs 2'yi 1080p düşük orta karışık ayarlarda ortalama 50-60 FPS civarında oynamıştım, 8.nesil masaüstü bir işlemci daha güçlü kartlarla o oyunun içinden geçer. Minecraftı bilmiyorum ama 9400F kullanan arkadaşım Bannerlord'ta 1000 kişilik savaş yapmasına rağmen 1660Ti full besliyor. Bilmiyorum belki optimizasyon sorunlarıyla karşı karşıya gelinmiş olabilir, yoksa 8/9.nesil i5'ler taş gibi.

İşlemci neydi hocam? Kendim i5-2500 + GTX 750 Ti ikilisiyle zamanında Watch Dogs 2'yi 1080p düşük orta karışık ayarlarda ortalama 50-60 FPS civarında oynamıştım, 8.nesil masaüstü bir işlemci daha güçlü kartlarla o oyunun içinden geçer. Minecraftı bilmiyorum ama 9400F kullanan arkadaşım Bannerlord da 1000 kişilik savaş yapmasına rağmen 1660Ti full besliyor, üstüne işlemci kullanımı sürekli %100'de de çalışmıyordu. Bilmiyorum belki optimizasyon sorunlarıyla karşı karşıya gelinmiş olabilir, yoksa 8/9.nesil i5'ler taş gibi.
8400F. Bana normal gelmişti aslında.

8400 ise yine ciddi bir sorun olmaması gerekiyor, belki grafik ayarlarına ince ayar vermeniz gerekiyordur. 6 çekirdekli güçlü bir işlemci kendisi normalde.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Hatırladığım kadarıyla çekirdekler genelde %80'in aşağısına inmiyordu. Grafikleri de bilmiyorum açıkçası.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Hatırladığım kadarıyla çekirdekler genelde %80'in aşağısına inmiyordu. Grafikleri de bilmiyorum açıkçası.
Rica ederim, aslında söylediğiniz durumu biraz garipsediğim için bunları belirtme ihtiyacı duydum. Grafik ayarlarına ince ayarlar verildiği sürece elinizdeki işlemciyle çok daha yüksek seviye ekran kartları rahatlıkla kullanılabilir, çekirdek kullanımı isterse %100 olsun belli bir noktada ekran kartının sunabileceği seviyede performans elde edilir, eğer ki söz konusu optimizasyon sıkıntılı bir oyunsa sistemin herhangi bir bileşenini referans almanıza gerek yok :)

Geri
Yukarı