Başarılı Kurulum i5 4460 - ASUS H81M-Plus - R9 280X | macOS Sierra 10.12.4

Merhabalar, aslında bu sistemle 10.9 Mavericks sürümünden beri Hackintosh kullanıyorum. Bugüne kadar hiç detaylı bir şekilde nasıl başardığımı anlatmadığımı fark ettim.

Screenshot at Nis 04 17-31-56.png

Sistem:

CPU: Intel Core i5 4460
Anakart: ASUS H81M-PLUS
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 280X(Kart markası: ASUS)

Çalışanlar:

+Ethernet
+Ses
+iCloud ve iMessage
+Ekran kartı
+USB 3.0

Çalışmayanlar:

-Uykudan uyanma(Yosemite'de böyle bir sorun yoktu. El Capitan'dan beri uykuya dalma konusunda sıkıntı yok, ancak uykudan uyanırken GPU uyanmıyor, rastgele tuşlara basınca ses geliyor, yani tamamen ekran kartı kaynaklı bir sorun. Araştırdım ve bu sorun tüm AMD ekran kartı kullanıcılarını etkiliyormuş.)

Kurulum:

Varsayılan BIOS ayarları. Vt-d kapalı. Intel Virtualization Technology açık (bu tercihe bağlı, sanallaştırma yazılımları bu ayara ihtiyaç duyduğu için açtım, açık olması herhangi bir soruna yol açmıyor)
, Secure Boot kapalı.

Sistemde herhangi bir kext kurulu değil. Tüm kext'ler EFI/Clover/kexts/10.12 klasöründe. FakeSMC dışında kurulu olan tek kext ethernet için gereken RealtekRTL8111.kext.

Clover Configurator'da ACPI bölümünde herhangi bir ayar yapmadım, hiçbir kutucuk seçili değil, Boot flag olarak sadece dart=0 kullanıyorum, kalan ayarlar çok önemli sayılmaz.

Sesi çalışır hale getirmek için CloverALC kullandım: OS X El Capitan için CloverALC Yaması

AMD ekran kartının çalışması beni mutlu etti. Dizüstü sistemimde denemeyi düşünüyorum. Herhangi bir fark olmaz diye düşünüyor ve umuyorum.

AMD ekran kartının çalışması beni mutlu etti. Dizüstü sistemimde denemeyi düşünüyorum. Herhangi bir fark olmaz diye düşünüyor ve umuyorum.
Mobil GPU'lar konusunda emin değilim. Çift GPU (Intel ve harici GPU) şeklideyse zaten harici GPU'yu kullanmak mümkün değil Hackintosh'larda(istisnalar var).

Ayrıca tüm AMD GPU'lar uyumlu değil. Şurada AMD GPU'ların uyumluluk listesi var: Radeon Compatibility Guide - ATI/AMD Graphics Cards

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı