İ5 4460 İşlemci İçin İşlemci Soğutucusu ve DVD Okuyucu Önerisi

DarkAirlines

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: Asus ROG Strix G17 (2023)
İşlemci: AMD Ryzen 9 7945HX (32 CPU)
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX™ 4070 8 GB
Bellek: 4800 MHz 32 GB DDR5
Depolama: 1 TB SSD M2.0
Herkese merhabalar,

Buraya gelmeyeli uzun zaman oldu malum PC'yi topladıktan sonra çok sorun yaşamadık. Ama HDD'm ve DVD okuyucum eskiydi. HDD'yi hallettim ama DVD okuyucum sorunlu gibi. Geçen gün bir CD'yi taktım ve homurdanır gibi ses geldi. Bana uygun fiyatlı homurdanmayacak bir DVD-ROM lazım. Çok kullanmıyorum zaten eğer diyorsanız ki çok kullanmıyorsan almana gerek yok zaten sistemine de zarar olmaz almam ama alman gerekir diyorsanız önerin lütfen.

Öte yandan bir de işlemci soğutucusu alacağım. Bu şart galiba. Çünkü dediğiniz gibi oldu ve oyunlara girdiğimde kasadan daha yüksek ses geliyor. İşlemcinin ısınması ve fanların daha hızlı dönmesi yüzünden. İyi bir şey ama sesi rahatsız edici. Yine aynı şekilde uygun fiyatlı ve performansından ödün vermeyecek bir soğutucu istiyorum.

Fiyatları tahminen 200-300 arası. 300'den çıkmaz düşebilir. Sizin önerilerinize göre şekillendiririm. Teşekkürler şimdiden herkese :)

Son düzenleyen: Moderatör:
DVD çokta önemli birşey değil Steam,Origin gibi platformlar varken, işlemci soğutucusu olarak Hyper 212 sizi mutlu edicektir.

Eğer oyunları Steam, Origin gibi dijital platformlardan satın alıyorsan bence gerek yok. Bende mesela eski sistemimden kalan Samsung markalı DVD okuyucu var. Ama 2-3 ayda bir açıyorum. O da çok nadir.
Onun yerine artan para ile sıvı soğutma alabilirsiniz.

Hyper T4, Thermaltake Contact 21 işini görür. Oc yapacak isen Hyper 212 yeterli. Sıvı soğutma o işlemci için fazla olduğunu düşünüyorum. Boşa para harcamak gereksiz.

Bence de sıvı soğutmaya gerek yok. DVD ben de pek kullanmıyorum söylediğiniz gibi , Steam Origin varken. Hyper T4 , Thermaltake Contact 21 ve Hyper 212. OC yapmayacağım hayır. Şimdi bunlardan f/p olarak hangisi?

Teşekkürler bu arada.

Bence de sıvı soğutmaya gerek yok. DVD ben de pek kullanmıyorum söylediğiniz gibi , Steam Origin varken. Hyper T4 , Thermaltake Contact 21 ve Hyper 212. OC yapmayacağım hayır. Şimdi bunlardan f/p olarak hangisi?

Teşekkürler bu arada.
Hyper T4 kullanıyorum sessiz bir soğutucu öneririm.

Teşekkür ederim. Sanırım benim kasanın - Zalman Z3 Plus - ön fanı sesli gibime geliyor. Dün oyun indirirken açık bırakıp yatmak istedim ama sesi fazla geldi uyuyamadım. Ben mi takıntılıyım yoksa fazla mı çalışıyor. İşlemci soğutucusu da yok ya :D

Ve bir de Hyper T4'in soket uyumluluğunda 1150 yok. LGA 1150 benim işlemci. 1155 ve 1156 var ama 1150 yok nasıl oluyor?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı