i5 4460 işlemciye overclock yapılabilir mi?

kralduck

Hectopat
Daha fazla  
Bir sistem dizsem bios'unu tecnopat'ın videosu gibi bir bios olur mu?

Sistem toplama.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkincisi de buradaki işlemciye Overclock yapılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. BIOS'lar anakart üreticilerine göre farklılık gösterir ama temel olarak aynıdır.
2. Bu işlemci ile O.C yapamazısnız. Pentium G3258 ve iyi bir soğutma ile sağlam bir o.c yapabilirsiniz Z97 PC Mate'de.

1. BIOS'lar anakart üreticilerine göre farklılık gösterir ama temel olarak aynıdır.
2. Bu işlemci ile O.C yapamazısnız. Pentium G3258 ve iyi bir soğutma ile sağlam bir o.c yapabilirsiniz Z97 PC Mate'de.

Son z97 pc mate'de anlayamadım. Acıklayabilir misiniz ?

Ve sogutum şu Cooler Master Blizzard T2 Mini İşlemci soğutucu.

Belirttiğiniz işlemci ile o.c yapılamaz. Intel'in özel olarak piyasaya sürdüğü Pentium G3258 işlemci ile güzel bir o.c yapabilirsiniz. Zaten Z97 PC Mate otomatik o.c imkanı sağlıyor. Bir de yanına CoolerMaster Hyper TX3 Evo gibi bir işlemci soğutucu alırsanız iyi olur.

Belirttiğiniz işlemci ile o.c yapılamaz. Intel'in özel olarak piyasaya sürdüğü Pentium G3258 işlemci ile güzel bir o.c yapabilirsiniz. Zaten Z97 PC Mate otomatik o.c imkanı sağlıyor. Bir de yanına CoolerMaster Hyper TX3 Evo gibi bir işlemci soğutucu alırsanız iyi olur.

Peki ama gta 5 için işlemci sorun yaratır mı ? OC yaptıktann sonra işlemcinin ömrü filan kısalır diye bişeler duymuştum, doğru mudur?

Kesinlikle sorun yaratmaz.
O.C'un işlemci ömrünü kısalttığı doğrudur. Ama bu süre yaptığınız o.c'un seviyesine ve kullandığınız soğutma çözümüne göre değişiklik göstererir.

Seçtiğiniz işlemci OC yapmadan da oyunlarda darboğaz yapmaz ancak ben OC yapmak istiyorum diyorsanız sonunda K ibaresi olan yada Intel' in 20. yılına özel çıkartmış olduğu Pentium G3258' i tercih edin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı