i5 4460 R9 380 FPS düşüşü

duıck

Femtopat
Merhabalar, i5 4460 işlemcim ve AMD R9 380 2 GB ekran kartım var ve son zamanlarda aşırı düşük FPS alıyorum. Bilgisayarım zamanında Witcher 3'ü çok rahat bir şekilde orta seviye ayarlarda oynatıyordu ancak şu an en düşük ayarlarda bile 20 FPS alıyorum maximum 30'u görüyor. Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı?

Aynı ekran kartıyla geçen denemiştim witcher 3'u bende sorun yoktu. Virüs olabilir sistemde veya başka bir şey.

Yalnız ben kendim her şey Ultra'dayken 35 alıyorum en az senin daha yüksek alman lazım. Bu arada ekran kartım R9 270. Hatta MSI Afterburnerdan son seviyeye çekince MHz kısımlarını 39 alıyorum en az.

Aynı ekran kartıyla geçen denemiştim Witcher 3'u bende sorun yoktu. Virüs olabilir sistemde veya başka bir şey.

Sistemi dizeli yaklaşık 8 yıl oluyor eskidiği için olabilir mi? Format atmayı deneyeceğim bakalım düzelecek mi?
Yalnız ben kendim her şey Ultra'dayken 35 alıyorum en az senin daha yüksek alman lazım. Bu arada ekran kartım R9 270. hatta MSI Afterburner'dan son seviyeye çekince MHz kısımlarını 39 alıyorum en az.

Garip bir sorun var bundan 2 hafta önce de bilgisayar donuyordu be reset atmam gerekiyordu içini temizledim o sorun düzeldi ancak bu seferde FPS acayip düştü.

Sistemi dizeli yaklaşık 8 yıl oluyor eskidiği için olabilir mi? Format atmayı deneyeceğim bakalım düzelecek mi?
Malwarebytes antivirüs programı ile tara sistemini formattan önce,en güncel driverları yükle,BIOS güncelle ve birde kaç GB RAM takılı sistemde? Birde Ultraya alıp dene kaç olacak diye bilmiyorum artık değişir mi de. Format atmadan önce dene bunları boşuna uğraşma bir daha Witcher 3 yüklemekle sonra.

Büyük ihtimal format çözecektir. Dediğim gibi imzamdaki sistem ve R9 380 ile sanırım orta ayarlardaydi 60 FPS rahat alıyordum geçen denediğimde. Ayarları hatırlamıyorum.

Malwarebytes antivirüs programı ile tara sistemini formattan önce, en güncel Driver'ları yükle, BIOS güncelle ve bir de kaç GB RAM takılı sistemde? Bir de Ultra'ya alıp dene kaç olacak diye bilmiyorum artık değişir mi de. Format atmadan önce dene bunları boşuna uğraşma bir daha Witcher 3 yüklemekle sonra.

Sistemde 12 GB RAM var ve BIOS güncel şu an format attım yarın oyunları kurup deneyeceğim bakalım düzelecek mi? (konu sahibi benim ama format atınca o hesabın şifresini unuttum :( )

Geri
Yukarı