i5 4460 Sisteme Yükseltme Önerisi

Merhabalar, sistemim;
Anakart: Asus G81-Plus
CPU: i-5 4460
RAM: 8 GB 1600MHz DDR3
GPU: GTX 750 Ti
PSU: 650w Cooler Master

Sistemime Almanya'dan Zotac GTX1060 AMP! EDITION GDDR5 6GB 192Bit NVidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bu kartı alacağım, darboğaz vs. bir sıkıntı yaşar mıyım?
i5 4. nesil o kartta dar boğaza sebebiyet verebilir tabiki derecesi ne olur onu bilmiyorum 2k görüntü seçilerek grafik yükselterek darboğazın önüne de geçilebilir.

Ufak bir darboğaz yaşanabilir, 16 GB'a RAM yükseltmesi yapılmasını şiddetle öneriyorum.
YouTube'da videolar çeken biri var. i5 4440 ve GTX 970 kullanıyor, sıkıntı çekiyor gibi de görünmüyor.

İstiyorsan gelecekte işlemcini falanda değiştireceksen sana Aliexpressten 2100-2500 TL arası makul fiyatlarda olan GTX 1070 öneririm.

Ufak bir darboğaz yaşanabilir, 16 GB'a RAM yükseltmesi yapılmasını şiddetle öneriyorum.
YouTube'da videolar çeken biri var. i5 4440 ve GTX 970 kullanıyor, sıkıntı çekiyor gibi de görünmüyor.
Ramimi ilerde değiştireceğim.Genellikle PUBG gibi oyunları 1080p medium-high ayarlarda oynamayı düşünüyorum.İşlemci ile 5-10 fpslik bir darboğaz yaşar mıyım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı