i5 4460 Sistemi Upgrade Etme

mustafabenli

Hectopat
Daha fazla  
İlk defa sistem upgrade edeceğim. Bilgisayar hazır olarak elime geçti. Çoğu oyunda istediğim verimi alamıyorum. Isınma sorunu mevcut. Bu ilk konum olduğundan sistem hakkında detaylı bilgi veremeyebilirim ama elimden geldiğince ne olduğunu anlamaya çalıştım.

Özellikler:

İşlemci: İntel Core i5-4460 CPU @ 3.20 GHz (4CPUs)
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 5450
Anakart: ASUSTeK H81M-K (SOCKET 1150)
Harddisk: Seagate 1TB ST1000DM003-1ER162
Ram: 8 GB

CPU-Z Görüntüleri:

CPU:
bfii.png

Caches:
2.png

Mainboard:
3.png

Memory:
4.png

SPD:
5.png

Graphics:
6.png

Oyunu özellikle oyun amaçlı kullanmayı düşünüyorum. Bunun yanında adobe programları kullanabilsem yeter.
Şimdiden yardım eden herkese teşekkür derim.

Sanırım sisteminizde sadece ekran kartı ve işlemciyi upgrade etmeniz yeterli olacaktır.Bir bütçe verirseniz ne'ye yükseltebileceğinizi detaylı şekilde açıklayabilirim.Bir de güç kaynağınızın kaç w olduğunu yazarsanız daha iyi olur.

Sanırım sisteminizde sadece ekran kartı ve işlemciyi upgrade etmeniz yeterli olacaktır.Bir bütçe verirseniz ne'ye yükseltebileceğinizi detaylı şekilde açıklayabilirim.Bir de güç kaynağınızın kaç w olduğunu yazarsanız daha iyi olur.
İşlemciyi upgrade etmeye gerek yok. Bütçenizi belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız. Bende yeni i5 4460 aldım gayet memnunum. Technopat ağustos ayı sistem tavsiyelerine bakarsanız i5 4460 hep.

Upgrade edilecek şeyler belli. Güç kaynağı kötü muhtemelen. Güç kaynağı ve ekran kartı değişebilir. Bütçeye bağlı olarak işlemci soğutucu alınabilir.Bütçe belirtin lütfen.

Güç kaynağı 270 Watt'tır. Ekran kartı için 500 TL, güç kaynağı için ise 200 TL ayırdım. Ek olarak bir şey gerekirse hesaba ekleyebilirim.

Tercihini AMD olarak kullanmak istersende:
Asus R7 360 O.C. Edition
Biraz daha bekliyebilirsende Gtx 950 çıkıcak.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,9 KB · Görüntüleme: 348
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı