i5 4460 Tabanlı Sisteme Ekran Kartı ve Anakart Seçimi

enesins

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 15 gün önce İ5 4460 işlemci ve Kingston Savage 8GB RAM aldım eksen bilgisayar'dan kapıda nakit ödeme ile. Şimdi ise ekran kartı PSU ve anakart almak kaldı. Şahsen ben anakarta fazladan para vermek istemiyorum nedense. Çünkü çok artısı olmaz gibime geliyor. Misal H81M-P33 almayı düşünüyorum. Bunun 300Tl civarlarında bir anakarttan ne gibi eksileri olur? Toplayacağım bilgisayarı 4 yıl kullanmayı ve yükseltme yapmamayı düşünüyorum.

Diğer bir konu ise alacağım ekran kartı. Ben GTX 970 modelini almayı düşünüyorum. Ama hangi marka diye diye kafayı yiyeceğim yakında. Vatan'da en uygun olması sebebi ile EVGA alacağım fakat ısı borusu temas etmediği için fazla ısınıyor diyenler var. Siz bu görüş ve hangi ekran kartı almam gerektiği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar tüm bu yazdığım soruları cevaplayıp kafamdaki son soru işaretlerini giderirseniz çok memnun kalırım. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evga'da böyle bir sorun olsa söylentiden çok daha fazlası olurdu. Evga alınabilir. H81M-P33 alarak sadece yeni nesil teknolojilerden geri kalmış olursunuz. Güç kaynağı olarak verimli ve kaliteli bir güç kaynağı almalısınız.

@Silinen üye hocam fark ettiyseniz marka sordum hangisi daha iyidir diye?

Bu soruna geçmişteki bir mesajımla yanıt vermek istiyorum. Umarım yeterli olur..

Biraz bütçeyi aşıyor gibi ama Twin Frozr V soğutma sistemi nedeniyle ben bu kartı önerirdim..
MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

"Twin frozr nedir?" diyecek olursan ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NOT: yolladığım videodaki muzikte güzelmiş. Hoşuma gitti :)

Millet en ucuz anakartta iş görüyor sanıyor. Öyle değil o zaman sadece H81M-P33 üretilirdi. Şu zamanda en azından H81M-Plus ya da H97 PC Mate alınmalı. Ve de 4 yıl kullanıma dayanamayabilir...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı