i5 4460 ve GT 730 sistem nasıldır?

Hocam i3-9100F'in iyi olmamasının nedeni upgrade edilememesi. Mesela kendimden bir örnek vereyim: Bende i3 6100 var ve bu sistem 3-4 yıllık fakat ben bunu yükseltmek istersem ya 7. nesil bir işlemci almam gerek ya da 6. nesil fakat sorun şurda; 6. ve 7. nesil işlemci'de piyasada kalmıyor.
Evet, haklısınız.
Dediğim gibi 600 TL gibi bir fiyata alınabilecek en iyi işlemci bana kalırsa.
Seçim tamamen alıcının, ileride yükseltme yapılmayacaksa bu bütçede en iyisi.
Eğer yapılacaksa "500 TL" daha eklenip 3100 + B450 alınabilir.

Reis internet üzerinden almayı düşünmüyoruz.
Mağazadan alman zorunlu ise buna bakabilirsiniz. Attığın sistemden kat kat iyidir 😀

i5 serisi iyidir fakat nesili biraz daha arttırılabilirse daha iyi olur. Buna ek olarak GT 730 multimedya kartıdır. Bu karttan oyunlarda performans beklenemez. RAM'i ise 8 GB tercih ederseniz daha da iyi olacaktır.

Bunlar niye dolandırıcı onu söyleyeyim. Hak etmediği fiyatı koyduğu için değil. İkinci el ürüne sıfır damgası vurdukları için. Belki de sadece kasa sıfır dış kasası içi full 2.El veya teşhir ürün dolu sistemler 3 ay sonra mevsim değişince arızalar baş gösterecektir. Bu dolandırıcılara aldanmayın, kanmayın.

4 Bin'e 1650S Ryzen CPU 16GB SSD kasa toplanıyor. Aradaki fark uçurum.

Aman Allah'ım😨. O kadar sistem varken parasını en haketmeyen sistemi seçmeyi başarmışsın. 1500 lira ya eder ya etmez bu :D.

4000 lira bütçeniz varken i3-9100F gibi bir işlemci almak saçmalık olur. Öbürü kadar kötü olmasa da bunun da kötü bir sistem olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı