i5-4460 ve GTX 1050 Ti Sistem Yükseltme Önerisi

Jasanayaka

Kilopat
Makaleler
1
Selam dostlar. GTX 1050 Ti kullanıyorum fakat son zamanlarda fark ettim ki artık bana yetersiz gelmeye başladı. GTA 5 Online'da bile High - Very High karışık ayarlarda 30-40 FPS'leri görüyorum. PUBG'de keza öyle. Crysis 3 bile Medium ayarlarda sürekli drop giriyor vs. Belki de sorun işlemciden kaynaklıdır bilemiyorum.
MSI Afterburner ile kullanım değerlerine baktığımda darboğazlık bir durum söz konusu değil.
SapphireNitron+Radeon RX 580 4G OC 256Bit GDDR (Dx12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı 11265-07-20G
Eğer işlemci ile darboğaz olmaz ise bu ekran kartına geçmek istiyorum.
İlerleyen zamanda da işlemciyi i7-4770 veya i7-4790 olarak yükseltebilirim.
RX 580, işlemci ile darboğaz yapar mı, acaba hiç bulaşmayayım mı yani?
GTX 1050 Ti'ı satıp üstüne ekleyerek alacağım.
Sizlerinde yorumunu bekliyorum, saygılar.

Sistem özellikleri:
  • i5-4460 3.2GHz
  • 8GB DDR3 1600MHz RAM
  • Gigabyte H81M-DS2 Anakart
  • ASUS Expedition GTX 1050 Ti 4GB
  • 600W PSU (80+ değil)
  • 120 GB SSD + 1 TB HDD

Son düzenleme:
Eğer ki kısa süre sonra değiştirmeyi düşünüyorsan (4-5 Ay belki daha fazla) idare eder tabiki de darboğaz olmaz mı? olur bazı oyunlarda ama oynayabilirsin rahatça en azından şuanki haline göre çok daha iyi verim alırsın. Fakat Ekran kartı kısmında bence 8GB modelini alsan senin için daha iyi olur çünkü zaten amacın ileriye dönük olduğu için çoğu oyunlar artık 4GB VRAM'den fazlasını istiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı