I5 4460 ve GTX 960 H81M Plus Tabanlı Sistem

özgürdoğukan

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Eski konsolumu satıp üstünü de tamamlayıp bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bimeks vatan gibi sitelerde dolaşıp aradığım parçaların nerede ucuz olduklarını bulup listeledim. Fakat şöyle bir sıkıntı var dün seçtiğim ekran kartı silinmiş siteden belli ki stok bitmiş. Kendi topladığım sistemimi bir yazayım;

Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci 653 TL
Asus H81M-PLUS Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart 229 TL
Asus GTX960 ROG STRIX 2GB GDDR5 128Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı 749 TL
Kingston 8 GB 1600 MHz DDR3 CL11 PC RAM 189 TL ( Tek modül olmasının nedeni ileride bir 8 daha eklemek istiyorum. )
Seagate 3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk 166 TL
ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA 348TL
Philips 223V5LSB2/62 21.5" Geniş Ekran LED Monitör 349TL

Bunların hepsi 2683 tl ediyor. Fakat dün ekran kartı varken bugün silinmiş siteden. Neyse mağazadan alacağım zaten gider bulurum. Şimdi sorularıma geleyim;

1) Sistem uyumlu mu?
2) Uyumlu değilse hangi parçalar değişebilir?
3) İşlemci anakarta sonradan gelen bios güncellemesiyle uyumlu olduğunu okudum ekran gelmiyor diyenler vardı ekran gelmeden güncelleme yapabilir miyim?
4) Şuradan kısabilirsin diyebileceğiniz bir yer var mı ben elimden geldiğince düşük tutmaya çalıştım çünkü elime biraz daha para geçerse gtx 960 yerine gtx 970 almayı düşünüyorum. Şuradan kısabilirsin diyebileceğiniz bir yer varsa söylerseniz çok mutlu olurum.

Şuan aklıma bunlar geldi eminim daha fazla sorum var eğer yardımcı olmaya çalışırsanız aklıma gelirse bende diğer sorularımı da yöneltirim. Umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur. İlgilenen ve ilgilenmeyen herkese sevgi ve saygılarımla...

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek modül bellek tercih etmişsiniz fakat CL değerini 11 olarak gördüm. CL 9 olan 8GB bir bellek ile değiştirirseniz güzel olur.
Sistem uyumlu.
Monitörü isterseniz daha büyük olan bu modelle değiştirin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı