i5 4460 ve MSI GTX970 oyun testleri

Merhaba arkadaşlar, geçen hafta aldığım ancak cezamdan dolayı paylaşamadığım oyun testlerini paylaşacağım.

Sistemim:
  • Anakart: MSI Z97 PC Mate
  • Bellek: Gskill 2x4 1866 MHz
  • İşlemci: i5 4460 3.2 GHz Turbo 3.5 GHz
  • Ekran Kartı: MSI GTX970
  • Kasa: Zalman Z3 Plus 600W

Adil kullanım kotasını GTA 5 yüklerken aştığımdan dolayı videoları bugün yükleyemem haftaya kadar videolar konuda olur.

Euro Truck Simulator 2
Ayarlar: %400 ölçekleme 1440x900 çözünürlük olabilecek en yüksek ayarlar.
FPS: 50-100 arası değişiyor ama ortalama olarak 60-65 FPS alıyorum.
Ekran Kartı sıcaklığı en fazla 65 dereceye çıkıyor %65 küsur kullanılıyor.
İşlemci sıcaklığı stok fanla en fazla 54 dereceye çıkıyor çok %40'ı kullanılıyor.

Assasin Creed Black Flag
Ayarlar: Olabilecek en yüksek ayarlar TXAA 4x (MSAA 8x'den daha iyi) 1440x900 çözünürlükte.
FPS: 40-80 arası değişiyor patlama sahnelerinde 60 FPS'nin altına iniyor biraz ama ortalama 60-70 FPS alıyorum.
Ekran Kartı sıcaklığı en fazla 70 dereceye çıkıyor kartta en ufak bir ses dahi gelmiyor.
İşlemci sıcaklığı en fazla 64 dereceye çıkıyor stok fanın biraz ses yaptığı söylenebilir ancak oyunda kulaklıkla duyulmuyor.

Haftaya FarCry 3, BattleField 4, GTA 5 gibi testleri de koyacağım ve videolar haftaya eklenecek.

Kaliteli uzun ömürlü bir kart istiyorsanız h97m-plus gayet yeterli olacaktır bende h97m-plus ile toplicam aynı sistemi.

Son düzenleyen: Moderatör:
FarCry 3'tede test ettim bugün kartımda Coil Whine çıktı sadece FarCry 3 ara menülerde 600 fpse çıktığı zaman kulağımı kasaya dayadım çok hafif bir cızırdama sesi geliyor ama oyun oynarken duyulması imkansız kulağınızı kasaya dayarsanız bile zar zor duyuluyor.

FarCry 3' te 70-130 fps arası değişiyor Ultra ayarlarda 1440x900 çözünürlükte vede ortalama 90-95 fps alıyorum.

Tabi ki oyun oynarken duyulamayacak bir ses için coil whine sorunlu kart demek yanlış olur. Oyun oynarken ses gelmediğine göre rahatlıkla alınabilir.

Battlefield 4'üde kurdum GTA 5 akşama biter BF4'te Ultra ayarlar 1440x900 çözünürlük Field Of Field en yüksek seviyede 40 fpsin altına düşmedi 60 fps stabil Field Of Fieldi 70'e çektiğimdede 80-90 fps sonuçlar aldım hatta kapalı ve boş mekanlarda 120 fpslere kadar çıktı ama ben oynarken genelde FPS'i sabitlerim.

Malesef DSR ile saçma sapan çözünürklükler çıkıyo 1080P gelmiyo ama Geforce Experience açılsa seçiliyor ama 2717x1903 falan türünden çözünürlükler çıkıyo monitörüm 2 ms 5000:1 kontrast 900P idaretenlik eski monitörüm seneye mutlaka yenisini almaya çalışıcam zaten çözünürlük arttırınca grafik değişmiyor.

Arkadaşlar GTA 5'ide kurdum olabilecek en yüksek ayarlar 1920x1200 çözünürlük MSAA x8 4230 MB ekran kartı belleği kullanımı varken FRAPS kapalıyken 20-70 fps arası alıyorum Denizin üstünden uçarken 60 fps sabit çimenlerin içinde 20-25 fps alıyorum çimenler çok kastırıyor sokakta dolaşırken 30-45 fps alıyorum video çekicem ama FRAPS'ı açınca 20 FPS düşüş yaşıyorum. Geforce Experience açılmadığından ShadowPlay ile kayıt alamıyorum.

Msaa 8x yaptığım zaman 5-6 fps alıyorum 4x yaptığımda 60 fps sabit alıyorum artık yeni yüklediğimde 8x deyken 30 sabitti

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı