İ5 4460 ve R9 390 darboğaz olur mu?

Mertcan Koç

Hectopat
Yer
Maltepe
Daha fazla  
Meslek
Metalurjist
Arkadaşlar merhaba, konu başlığında belirttiğim gibi ben bir sistem toplamaya çalışıyorum. Burada da fikir almak için önceden 2-3 konu açmıştım. Bu konuların yardımıyla kafamda belli şeyler oturdu. Sistemi aldıktan sonra 3-4 ay sonra LG 25' veya 29' 2560×1080 çözünürlükteki monitörlerinden birini alacağım. Bu yüzden ekran kartı olarak çözünürlük arttığı için 3.5 GB sorunundan dolayı sıkıntı çıkarmaması için GTX 970 yerine R9 390 düşünüyorum. Merak ettiğim şey i5 4460 bu çözünürlüklerde ve linkteki anakart ile darboğaz yapar mı? Yoksa sıkıntı olmaz mı? Son olarak maksimum 400 TL anakart önerebilir misiniz? Vatan'daki eleman linkteki ürünü önerdi. Sizce nasıl? Teşekkürler.
ASUS TROOPER B85 Intel B85 Soket 1150 DDR3 1600MHz USB 3.0 DVI&VGA Anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
1 - O çözünürlükte gtx 970 sıkıntı çıkarmaz.
2 - 4460 darboğaz yapmaz.
3 - Vatandaki eleman seni kazıklamaya çalışmış.
4 - h97 gaming 3 anakart alın.

1080p'de GTA V yada The Witcher 3 gibi işlemci gücüne dayalı oyunlarda ufak bir miktar darboğaz söz konusu olabilirdi fakat o çözünürlükte ana yük ekran kartına bineceği için darboğaz olacağını zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı