i5 4460 ve RX 570 sistemde FPS düşmesi

mehmet2333

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Arkadaşlar şu ana kadar birçok oyun oynadım sistemimle. i5 4460 işlemci, RX 570 ekran kartı, 1600 MHz 2x4 GB RAM var. Sadece iki oyun beni bildiğiniz kanser etti. Birisi Assassin's Creed Odyssey, diğeri PUBG. İkisinde de anlık FPS dropları yaşıyorum. Bu sorun PUBG'de inanılmaz rahatsız ediyor. Hangi ayarı denersem deneyeyim 150 FPS alırken bir anda adamların yoğun olduğu bir yere inince FPS 30'lara kadar düşüyor. Hadi diyelim RAM'den, RAM kullanımına bakıyorum 7 GB'ı geçmiyor. Nadir 7200 civarı oluyor. Buna bir çözüm yok mu? Diğer oyunların neredeyse tamamında en Ultra ayarlarda dropsuz akıcı 45-60 FPS arasında oynuyorum. Bu oyunlarda mı sıkıntı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal RAM yetersiz kalıyor orada 7GB yazdığına bakmayın arkadaşımda da aynı sorun vardı 16 GB yapınca oyunlardaki drop düzeldi.

Peki extra 4 GB RAM alıp 3 ayrı slota taksam 12 GB yapsam sıkıntı olur mu bu zamana kadar hep çift slot RAM kullandım?

4 RAM girişi varsa 4x4 daha mantıklı olur ancak 4x3 deneyebilirsin sorun çıkmazsa devam edersin.

Extradan 250 lira daha vermek istemiyorum 3 slot kullanan varsa deneyimlerini bana aktarabilir mi ? DDR3 RAM'e 500 lira vereceğime sistemi yenilerim DDR4 çift slotlara geçerim daha mantıklı o yüzden en fazla 1 tane RAM alabilirim.

Arkadaşlar şu ana kadar birçok oyun oynadım sistemimle. i5 4460 işlemci, RX 570 ekran kartı, 1600 MHz 2x4 GB RAM var. Sadece iki oyun beni bildiğiniz kanser etti. Birisi Assassin's Creed Odyssey, diğeri PUBG. İkisinde de anlık FPS dropları yaşıyorum. Bu sorun PUBG'de inanılmaz rahatsız ediyor. Hangi ayarı denersem deneyeyim 150 FPS alırken bir anda adamların yoğun olduğu bir yere inince FPS 30'lara kadar düşüyor. Hadi diyelim RAM'den, RAM kullanımına bakıyorum 7 GB'ı geçmiyor. Nadir 7200 civarı oluyor. Buna bir çözüm yok mu? Diğer oyunların neredeyse tamamında en Ultra ayarlarda dropsuz akıcı 45-60 FPS arasında oynuyorum. Bu oyunlarda mı sıkıntı var?

O sorun yaşadığınız oyunlar işlemciyi kırbaçlayan cinsten oyunlar. Kısacası çok daha yüksek işlem kapasitesine sahip bir işlemciye ihtiyaç duyuyor bu oyunlar. Odyssey/Origins bunlar, daha yüksek güçteki işlemcilerle rahat rahat çalışabiliyor, sıkıntı olmuyor ancak o PUBG denilen oyun demeye bin şahit çöp, öyle berbat kodlanmış bir oyun ki sistemdeki donanımı stabil bir şekilde doğru düzgün kullanamadığı gibi sistem ne yapacağını sapıtıyor bazen, o dediğiniz kısımlarda da aynı şekilde i7 9700K gibi üst seviyeli işlemcili sistemlerde dahi beklenmedik FPS kayıplarına neden olabiliyor. Bileşen performans benchmarkı yaparken PUGB'yi referans alınmıyor çoğu zaman zaten, oturmamış bir oyun.

FPS kayıplarına neden olabiliy.

Bu zamana kadar Metro Exodus Ultra ayarlarda 50-60 FPS civarında Control Full ayarlarda 35-42 FPS arasında Witcher 3 Full ayarlarda NVIDIA hairworks açık halde 45 FPS'de Assassin's Creed'ta ne kadar şehir içine girdiğimde drop yesemde Full + Full ayarlarda 35-50 FPS arasında oynadım hiçbir oyun aman aman sorun çıkarmadı sadece lanet PUBG'de 120 FPS alırken bile bir anda FPS 30'lara düşüyor ulan bütün oyunları Ultra'da oynayabiliyorum PUBG'yi en düşüğede çeksem en yükseğede çeksem FPS düşmesi yiyorum :) herhalde dedikleri gibi RAM biraz yetersiz kalıyor işlemcim çok kötü bir işlemci değil tamam eskidi mimarı olarak ama inanılmaz darboğaz yapacak bir işlemci değil millet 1070leri bile kullanmış benim işlemciyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı