i5 4460 vs i3 4170

Bütçe
350-400

veyselgüneş

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8Gb
Anakart
Asus H81M
Elimde i3 4170 3.7GHz 3MB ön belleğe sahip işlemci var. Emülatörden oyun oynuyorum işlemci yüzde 99'lara dayaniyor. Sanki yetersiz kalıyor gibi. Onun yerine i5 4460 var birinde ikinci el onu alıp taksam performansta bir etkisi olur mu? Önbellek ve çekirdek farkı 2 katı sonuçta. Ayrıca SolidWorks, AutoCAD, catıa gibi tasarım programları da kullanıyorum. Steam PUBG de ara ara küçük takılmalar oluyor işlemciyi değiştirince düzelir mi? (ekran kartım GTX 750 Ti)

Etkisi olur tabii, ben i5 2400 ile PUBG'de Ultra ayarlarda 40 FPS aldığımı hatırlıyorum, yaptığınız işlerde o kadar zorlanmaması gerekiyor gibi geldi bana i3'ün, en son ne zaman format attınız?

Etkisi olur tabii, ben i5 2400 ile PUBG'de Ultra ayarlarda 40 FPS aldığımı hatırlıyorum, yaptığınız işlerde o kadar zorlanmaması gerekiyor gibi geldi bana i3'ün, en son ne zaman format attınız?

1 hafta oldu. İşlemci kötü değil sadece anlık droplar alıyorum. Emülatörlerde işlemci ağırlıklı çalışıyor biliyorsunuz. Çekirdek ve önbellek yetersiz mi kalıyor acaba dedim. Emülatörde işlemci %99 iken ekran kartı en fazla %50 kullabımda.

Yeni konular

Geri
Yukarı