i5 4460 vs i3 6100 sistem

Fu-Linn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar cuma günü sinerji sitesinden;
  • Zalman R1 Kasa 600W PSU
  • MSI H81 Pro-VD
  • İ5 4460
  • Sipariş ettim diğer haftada 8GB RAM ve HDD alacaktım fakat bugün Kasım ayı için sistem tavsiyesini gördüm orada i3 6100 işlemcili Skylake sistem önermişler. Bende çok kararsız kaldım şimdi. DDR4 anakartı çok pahalı filan sanıyordum fakat MSI B150M Bazooka o kadar pahalı değilmiş. Yarın sipariş ettiğim sistem gelecek onu iade edip Skylake sistem almalı mıyım ? Gerçi iade edebiliyor muyum onuda bilmiyorum. İade edebilirsem şu sistemi almalı mıyım ?
  • Zalman R1 Kasa 600W PSU
  • MSI B150M Bazooka DDR4 2133MHZ
  • İ3 6100
  • 8GB RAM 2400MHz CL14 ( Anakart yüzünden 2133MHz ile çalışacak.)
  • WD Blue 1TB
Arkadaşlar ekran kartını sonra alacağım için işlemcilerin içindeki grafik bellekleride önemli benim için. HD 530 mu HD 4600 mü daha iyidir ? Sadece CS:GO oynayacağım bunun için HD 530 yeterli midir ? Aralarında tahminen kaç FPS farkı olur ? Çok FPS farkı olmaz ve iade edebilirsem Skylake sisteme geçmeyi isterim.
@Tristan23 @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU kullanılmayacaksa İ3 6100 daha mantıklı bir seçim gibi gözüküyor, ama 2 gerçek 2 sanal olarak 4 çekirdekli bir işlemci bu onun tam olarak 4 çekirdek performansını vericeği söylenemez, HD 4600'da yeticektir ama ileride GPU alınacaksa 4460 alınmalı.

4-5 ay sonra ekran kartı almayı düşünüyorum. Skylake'yi ileride güncellemek daha kolay ve uygun olur diye düşünüyorum ama bilemedim.

İleriye dönük olacak diye i3 işlemci almayın. Topladığınız sistem gayet güzel. İleride istediğiniz ekran kartını darboğaz korkusu olmadan alabilirsiniz. i3 işlemci 2 gerçek, 2 sanal çekirdeği ile her ne kadar DDR4 tabanlı bir sistem olsa da ileride problem yaşatabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı