i5 4460 vs i5 4690k

Hyper Carry WP

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk önce şunu söyleyeyim, sadece oyun amaçlı bir sistem olacak. Daha çok grafik isteyen oyunlar oynarım ve bunu almak istersem bütçemi zorlamam gerekecek, zaten sınırda. Şunu soracağım baktığım kadarıyla fazla FPS farkı yok oyunlarda. BF4 falan fark yok, hangi oyunlarda fark olur? Olur da bütçem olursa işlemciyi mi arttırayım SSD mi alayım? Şuanki PC sandelyem yerine yeni bir sandalye mi alayım. Ekran kartım GTX970.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir oyunda fark olmaz hocam. i5 4460 zaten tam performans sağlayabilecek kadar güçlü tüm güncel oyunlara. 4690k 'nın K'sından da anlayacağınız gibi çarpan kilidi açık olduğundan O.C yapılabilen bir işlemci. Belki ileride i5 4460'ın bile gücünün yetmeyeceği oyunlar çıkarsa o zaman fark yaratır oyunlarda.

Hız çoğu zaman iyidir ancak , bende i5 4460 kullanıcısıyım ve gayet memnunum. Fiyat farkına gelirsek i5 4460 584,31 TL i5 4690k 763,63 TL arada 179,32 TL fark oynuyor ve ben i5 4460 almanı ve bunun yanın da bir SSD tavsiye ederdim. Benim sistemim de imzam da mevcut bakabilirsin fiyatlarına.
DN: K ibareli CPU lar Overclock edilebilir.

Fiyatlar Vatan Bilgisayar üzerinden Alınmıştır !

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı