i5 4460 vs Ryzen 3 2300X

K.3.L.3.K

Decapat
Merhaba ikinci el bilgisayarlara bakmaktaydım ve karşıma bu işlemciler olan bilgisayarlar denk geldi. CPU userbenchmark sitesinde Ryzen 3 2300X işlemcisini bulamayıp karşılaştırma yapamadığım için sizlere sormak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Ek olarak Ryzen 3 2300X işlemci ile ekran kartsız anakarttan görüntü alabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
2300X ile görüntü alamazsınız sonunda "g" ibaresi olmalı(AMD Ryzen için)

4460 çok daha düşük bir işlemci fakat sonunda herhangi bir ibare olmadığı için anakart üzerinden görüntü alırsınız (Intel için)

2300X ile görüntü alamazsınız sonunda "g" ibaresi olmalı(AMD Ryzen için)

4460 çok daha düşük bir işlemci fakat sonunda herhangi bir ibare olmadığı için anakart üzerinden görüntü alırsınız (Intel için)
Sizce 2300X alıp şimdilik kötü bir ekran kartı (bir kaç ay içerisinde yeni bir kart almayı düşünüyorum ) takmak mı daha mantıklı olur yoksa i5 4460 alıp ekran kartını almayı beklemek mi
Bir kaç site üzerinde ryzen 3 2300x daha iyi sonuçlar vermiş gibi geliyor ancak i5 in daha iyi olma sebebi nedir

Beklentinize kalmış bir olay, güncel AAA oyunlarda 1080p@60 FPS standartını genel olarak düşük ayarlarda zar zor yakalayabilirsiniz o kartla ama 2016 ve öncesi çıkış yapmış oyunlarla beraber işlemci odaklı büyük boyutlu olmayan rekabetçi oyunları rahat oynarsınız gibime geliyor.

Beklentinize kalmış bir olay, güncel AAA oyunlarda 1080p@60 FPS standartını genel olarak düşük ayarlarda zar zor yakalayabilirsiniz o kartla ama 2016 ve öncesi çıkış yapmış oyunlarla beraber işlemci odaklı büyük boyutlu olmayan rekabetçi oyunları rahat oynarsınız gibime geliyor.
Elimde i5 2500k işlemci var ve baktığım zaman bu işlemci i5 6600 le yakın performans veriyor bunun sebebi nedir 6600 çok daha yeni bir işlemci olmasına rağmen cpu user benchmark sitesinde aralarında o kadarda bir fark gözükmüyor neden olabilir

2500K 6600'e OC'la yaklaşırsa yaklaşır normalde stok hızlarda 6600 oyun performansı noktasında giydiriyor. Tabii bu farkı görebilmek için oynanılan oyun ve kullanılan ekran kartı da önemli parametrelerden.

Yeni konular

Geri
Yukarı