i5 4570 için Ekran Kartı Önerisi

sezer1113

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Geçen günlerde RX 590 almıştım fakat oyunlarda ekran kartının aşırı ısınması ve oyuna girdikten 10 dakika sonra bilgisayarın reset atmasıyla karşılaştım. Üründe sıkıntı olduğunu düşünüp geri iade ettim. MSI 1660 Ti GAMİNG 6 GB almaya verdim. Bir arkadaşım bilgisayarımın RAM'lerının ve anakartının ekran kartını besleyemeyeceğini ve o sebepten sıkıntı yaşayabileceğimi iletti. RX 590'ın da o sebepten bilgisayarı kapattığını aşırı ısındığını söyledi. Genelde grafiği yüksek oyunlarda ETS 2, CS:GO vb. oyunlarda bunu yapıyordu. Ben de ekran kartını almaktan vazgeçtim ama yine kafamda tereddütler kaldı.

600W PSU var.
RAM'lerin hızı 1200 MHz olduğunu biliyorum.
i5 4570 işlemci var.
DDR3 anakart var detaylarını tam bilmiyorum ama eski bir anakart.

Sizce 1660 Ti Gaming ekran kartı da böyle bir sorun veya besleyememe gibi sorun yaşar mıyım?

Yaşayacak olursam iade ettiğim ekran kartını geri talep edip RAM ve anakartı yenileyeceğim.

Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun güç kaynağı. Ne zaman aldınız? Sertifikası, markası ve sağlık durumu nedir?

4 sene oldu fakat durumu iyi.

Rx590 ekran kartını veya 1660 ti yı bu ramlar ve anakart eski olmasına rağmen darboğaz yapsada kaldırabilicek mi ondan şüphem var. Ban rx590 nın ramlardan dolayı kaldırmadığını söylediler çok kafam allak bullak oldu.

Bronzee 800w lık psu alsam sorunum düzelir mi.

Ramlarla anakartı mı değiştireyim psu mu değiştireyim harbi nabıcamı şaşırdım.
Darboğaz kesinlike olacaktır ama yine de iyi performans verir.

Darboğazla ilgili sorunumu ilerleyen zamanlarda işlemciyi değiştirip halledicem.

Ancak belirttiğim gibi ramlar 1660 ti veya rx590 na yeterli gücü verebilicek mi... kimisi psu yetmiyor diyor kimisi ramlar yetmiyor diyor. Psu 800w bronzee almam gerektiğini söyleyenler oldu.

Hepsini değiştirmek yine şuan için bana yüklü bi maliyet. Şimdilik bilgisayarımın ekran kartını sorunsuz çalıştırmasını istiyorum dar boğaz olayını ilerleyen zamanlarda halledicem

4 sene oldu fakat durumu iyi.

Rx590 ekran kartını veya 1660 ti yı bu ramlar ve anakart eski olmasına rağmen darboğaz yapsada kaldırabilicek mi ondan şüphem var. Ban rx590 nın ramlardan dolayı kaldırmadığını söylediler çok kafam allak bullak oldu.

Bronzee 800w lık psu alsam sorunum düzelir mi.

Ramlarla anakartı mı değiştireyim psu mu değiştireyim harbi nabıcamı şaşırdım.

Darboğazla ilgili sorunumu ilerleyen zamanlarda işlemciyi değiştirip halledicem.

Ancak belirttiğim gibi ramlar 1660 ti veya rx590 na yeterli gücü verebilicek mi... kimisi psu yetmiyor diyor kimisi ramlar yetmiyor diyor. Psu 800w bronzee almam gerektiğini söyleyenler oldu.

Hepsini değiştirmek yine şuan için bana yüklü bi maliyet. Şimdilik bilgisayarımın ekran kartını sorunsuz çalıştırmasını istiyorum dar boğaz olayını ilerleyen zamanlarda halledicem
Hocam sisteminizi tam olarak yazar mısınız?
  • Anakart modeli
  • RAM modeli
  • PSU Markanız vs.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı