i5 4570 Sisteme RX 6500 XT takılır mı?

Hocam tam anlayamadım da. Bilmediğim için soruyorum. RAM'i neden değiştirmem gerekiyor?
Çünkü alacağınız yeni anakart DDR4 olacak ancak sizin RAM'leriniz çok büyük ihtimalle DDR3. Bu yüzden uymayacaktır.

Hayır hocam. Sizde 3.0 var. Güç kaybı ise benim hatam olmuş. Performans desem daha iyi olurdu. 6500XT için bant genişliği X4 olduğu için 3.0 ile performans kaybı yapıyor. Sizdeki PSU ise bunun için uygun durmuyor.

@Elio Talvinen Sanırım şimdi anladım sizi. Ekran kartını alırsam 3.0 olduğu için performansım olması gerektiğinden düşük olacak. Şu an düşük kullanmam bile mümkün değil. Sorun olmaması için güç kaynağını da değiştirmem gerekiyor, değil mi? Doğru mu anladım?

Evet hocam. Yeni PSU ile daha sağlıklı olur.

Çünkü alacağınız yeni anakart DDR4 olacak ancak sizin RAM'leriniz çok büyük ihtimalle DDR3. Bu yüzden uymayacaktır.

Anladım hocam, bütçem yetmediği için şu anlık 3.0 ile kullanacağım. İleride DDR4 yapacağım. Son bir sorum olacaktı. Ekran kartını şu anki PSU ile hiç kullanamaz mıyım? Ekran kartını aldıktan sonra param bitiyor. Ondan dolayı PSU için 1 haftaya ihtiyacım oluyor. 1 Hafta boyunca kullanmamam mı gerekiyor yoksa elimde ile 1 hafta idarelik kullanabilir miyim?

Anladım hocam, bütçem yetmediği için şu anlık 3.0 ile kullanacağım. İleride DDR4 yapacağım. Son bir sorum olacaktı. Ekran kartını şu anki PSU ile hiç kullanamaz mıyım? Ekran kartını aldıktan sonra param bitiyor. Ondan dolayı PSU için 1 haftaya ihtiyacım oluyor. 1 hafta boyunca kullanmamam mı gerekiyor yoksa elimde ile 1 hafta idarelik kullanabilir miyim?

Kullanılabilir hocam. Sistem kapatılmayacak şekilde ekran kartının gücünü düşürülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı