i5-4590 işlemci RTX 580 ile darboğaz yapar mı?

LeColaTesla

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yapar mı bilenler yardımcı olursa sevinirim. Yakınlarım GHz yüksek bir sıkıntı yaşamazsın diyor, ekran kartına uygun bir işlemci tavsiyeniz varsa onları da belirtebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX580 ise dediğiniz ekran kartı, zayıf kalacaktır işlemciye göre o yüzden ortalama %10-20 arasında bir darboğaz olur diye düşünüyorum. (1920x1080p)

RTX 580 ne hocam?
Satıcı cevap bekliyordu hocam hızlı yazdım kusura bakmayın

RX580 ise dediğiniz ekran kartı, zayıf kalacaktır işlemciye göre o yüzden ortalama %10-20 arasında bir darboğaz olur diye düşünüyorum. (1920x1080p)
Sonradan işlemci takviyesi yapsam diğer donanımda bir sıkıntı çıkar mı? Peki darboğaz araştırmama göre sadece işlemci ekran kartı ilişkisi için değil. Diğer donanımlar üstün cihaza ayak uyduramadığı için tam verim alınamıyormuş. Bildiğiniz bir site varsa yada bir makale gibi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Satıcı cevap bekliyordu hocam hızlı yazdım kusura bakmayın

Sonradan işlemci takviyesi yapsam diğer donanımda bir sıkıntı çıkar mı? Peki darboğaz araştırmama göre sadece işlemci ekran kartı ilişkisi için değil. Diğer donanımlar üstün cihaza ayak uyduramadığı için tam verim alınamıyormuş. Bildiğiniz bir site varsa ya da bir makale gibi paylaşırsanız sevinirim.

Şöyle bir şey düşün.
At yarışı gibi hepsi aynı hizada bekliyorlar. Bütün atlar birbirine bağlı. Aralarında çok hızlı koşanda olsa yavaş koşanda fark etmez.
Hızlı koşan yarış başlayınca (yani bir uygulama vs çalışınca) direk atılım yapsada bağlı olduklarından dolayı hızını kısıtlayıp ileri gitmesini engelleyecek. Yani bilgisayar aslında donanımsal olarak ortak bir performans ayarında çalışma prensibi içerisinde.

İlerleyen zamanlarda işlemciyi değiştirmek istersen soket farkından dolayı anakart da değiştirmek zorunda kalacaksın. DDR3'SE DDR4 olabilir belki DDR5 o yüzden bu şekilde ilerliyor olaylar

Geri
Yukarı