i5 4590 ve GTX 1660 Ti darboğazı problem çıkartır mı?

M4J0R

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen hafta sorduğum GTX 760'a anakart uyumu sorum üzerine normalde anakart işlemci ve RAM'i değiştirmeyi düşünüyordum. Ama bir arkadaşım onlar yerine direk GTX 1660 Ti almamı önerdi. Eski sistemim Asus Z97-P anakart, i5-4590 ve 8 GB RAM var. i5-4590 ile GTX 1660 Ti'ın darboğaz yapacağını düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Çok kafam karıştı. Anakart, RAM ve işlemciyi mi değiştirmeliyim yoksa önce ekran kartını mı? Darboğaz sonucu kart zarar görür mü? İnternette biraz araştırdığımda şöyle bir fotoğrafla karşılaştım ne kadar doğrudur? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

5F9E87CC-6595-42AA-9B32-CC4D561111E7.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki işlemcinizle kullanabilirsiniz. Büyük bir darboğaz problemi olmaz.

Darboğaz sonucu kart zarar görür mü?
Darboğaz bir sorun yaratmaz.

Çözüm
Selamlar. Darboğaz bir zarar vermez. Bileşenlerden birisi ekran kartı ya da işlemci diğerine göre gözle görülür düzeyden fazla çalışıyorsa darboğaz oluşuyor. Bunu önlemenin yolu detaylı araştırmadan geçiyor. Hazır sistem testlerini bulursanız kıyaslayabilirsiniz.
Technopat'ın önermediği :) GPU CPU kıyaslama sitelerine bakabilirsiniz. Link paylaşımı yasak olduğu için koyamıyorum.:)
Intel tarafında işlemci performansı 2.6.8. nesillerde gözle görülür şekilde artar. Sistemde kullanılan işlemci kötü değil. Ekran kartı alın derim.

Selamlar. Darboğaz bir zarar vermez. Bileşenlerden birisi ekran kartı ya da işlemci diğerine göre gözle görülür düzeyden fazla çalışıyorsa darboğaz oluşuyor. Bunu önlemenin yolu detaylı araştırmadan geçiyor. Hazır sistem testlerini bulursanız kıyaslayabilirsiniz.
Technopat'ın önermediği :) GPU CPU kıyaslama sitelerine bakabilirsiniz. Link paylaşımı yasak olduğu için koyamıyorum.:)
Intel tarafında işlemci performansı 2.6.8. nesillerde gözle görülür şekilde artar. Sistemde kullanılan işlemci kötü değil. Ekran kartı alın derim.
Geç yazdığım için kusura bakmayın detalı anlatımınız için çok teşekkür ederin :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı