i5 4590 ve RX 580 Darboğaz

Hakan Evginer

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim:
  • i5 4590 3.30-3.70GHz
  • 8 GB 1600MHZ RAM (4+4)
  • Sapphire RX580 Nitro+ 4G
  • 120GB SSD (sistem) Win7 Professional
  • 1TB WD Caviar Blue (oyunlar burada)
  • Gigabyte H81M-S1 Anakart
  • Aerocool 500W 80+ PSU
Baştan cevaplar için teşekkürler. Ben oyunlar ara ara FPS droplar yiyorum örneğin PUBG normalde ortalama 75-98FPS iken paraşütle atlarken Ultra'da 30-40 FPS'e kadar düşüp çıkıyor, map de koşarken drop alıyorum (çok kısa süreli olduğu için FPS çok inmiyor) anlık da olsa can sıkıyor. MSI Afterburner'da FPS drop yediğim anda GPU kullanımı da düşüyor. Bazen %0 bazen de %30'lara iniyor, birçok şey denedim ancak çözemedim. Forum büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Benle beraber birkaç kişi de aynı sorundan muzdaripmiş.

Oyunları SSD'ye atmak çare olmadı Windows 10 kurmak son seçenek olmalı oldukça zahmetli olacak çünkü hem programlar hem diskler farklı bir önerisi olan var mı?
Konu tarihe karışmış ama artık Windows 10 kullanıyorum ve i5-4590 RX580 arasında net bir darboğaz yok sadece bazı işlemci tabanlı oyun ve uygulamalarda işlemci yük altında darboğaz yapıyor ayrıca RAM eklemesi ile drop sorunu #çözüldü

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı