i5 4670K, GTX 770'e darboğaz yapar mı?

Bu arada Battlefield da TeamDeathmatch girersem CPU kullanımı 100 olmuyor 80-70-90 arası gidip geliyor ve GPU kullanımı 99 dan aşağı düşmüyor yani Yüksek ayarlarda 60-80 fps arası stabil oynayabiliyorum fakat 64 kişiliğe giriştiğimde maalesef anlattığım durum meydana geliyor.

Bu arada Battlefield da TeamDeathmatch girersem CPU kullanımı 100 olmuyor 80-70-90 arası gidip geliyor ve GPU kullanımı 99 dan aşağı düşmüyor yani Yüksek ayarlarda 60-80 fps arası stabil oynayabiliyorum fakat 64 kişiliğe giriştiğimde maalesef anlattığım durum meydana geliyor.

Abi 64 kişi çok aşırı zorlar gibime geldi. Demek ki kartla veya işlemciyle alakalı bir sıkıntı yok. En iyi kötü ihtimal RAM yetersizliğidir 64 kişi olunca. Pek azımsanacak bir rakam değil gibi.:X3:

1796642F-6355-45F5-BC56-3044446AA02D.jpeg
Kendim oyun içinden çektim anlattığım gibi böyle oluyor GPU 99 olduğunda sorun olmuyor fakat CPU lar sürekli 100 olduğundan GPU 60-70-80-99 arası gidiyor bu da oyunu düzgün oynamamı çok zorlaştırıyor.

Darboğaz var işte oyun için i5 yeterli ama artık çok çekirdek te istiyorlar. RAM takviyesi yapması çoklu MP senaryolarda darboğazı engellemez.

Darboğaz var işte oyun için i5 yeterli ama artık çok çekirdek te istiyorlar. RAM takviyesi yapması çoklu MP senaryolarda darboğazı engellemez.
4670K yı değiştir diyorsunuz yani :( , overclock hiç yapmadım ama yapsam falan bi çözüm olmaz mı ? Birde neden bir tek bende olduğunu halen çözemiyorum yani YouTube da bu kadar insan video atmış i5 ile ama olmuyor bende ki gibi .

Sorun işlemcin de değil. İşlemcin ekran kartına göre fazlasıyla yeterli. RAM kaynaklı olabilir. Arka planda çalışan çok fazla gereksiz uygulama olabilir. PSU gücü verimli sağlayamıyor olabilir dalgalı güç almak performans kayıpları yaşatır. İşlemcine OC uygulamayı deneyebilirsin bir fark olacakmı bir bak. İşlemcin güçlü olduğundan sistem güncellemesine gerek yok. Olmazsa RAM takviyesi yapabilirsin.

Sorun işlemcin de değil. İşlemcin ekran kartına göre fazlasıyla yeterli. RAM kaynaklı olabilir. Arka planda çalışan çok fazla gereksiz uygulama olabilir. PSU gücü verimli sağlayamıyor olabilir dalgalı güç almak performans kayıpları yaşatır. İşlemcine OC uygulamayı deneyebilirsin bir fark olacakmı bir bak. İşlemcin güçlü olduğundan sistem güncellemesine gerek yok. Olmazsa RAM takviyesi yapabilirsin.
OC yapmayı bilmiyorum, İntelin bunun için olan bir uygulaması var onunla deneyeyim mi ?

Battlefield 1 bu açıdan çok sorunlu bir oyun. Çok çekirdek istiyor. RAM konusunda ise çift kanal ve 8 GB'tan fazla istiyor. Overclock yapma imkanınız varsa deneyebilirsiniz.

Sorun RAM gibi duruyor. Attığın resime göre 7745 MB RAM kullanımı var. Neredeyse bütün RAM'i kullanıyor oyun. 4X2 kullandığınızı soylemistiniz. Onu 4X4 şeklinde yani kullandığınız 4GB RAM'in aynı modelini alın hocam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı