i5 4690 ile uyumlu en güçlü ekran kartı nedir?

Hocam 4K Low oynamak mantıklı bir davranış ise buyurun oynayın, 1080p high yapsanız çok daha iyi bir görüntüyü aynı performans ile yakalarsınız. Elinizde 4K bir monitör falan mı varda bu 4K ısrarı? Ben açıkçası sizin ne istediğinizi ne beklediğinizi anlayamadım, umarım anlayan birileri çıkıp yardımcı olur.

Hocam okumanız yok galiba. Üssteki bileşenlerimi yazdım ya hani? En aşağıda AOC G2868PQU 4K 60 FPS monitör yazıyor? Bu ürüne sahibim? Sahip olduğum bileşenlere bakmadınız mı? Daha ne kadar detaylı yazabilirim ki?
Sorduğum soru gayet net ve açık.
4K monitörüm var. Oyunları 4K olarak oynuyorum. 1650 Super ve i5 4690 Kombinasyonlu kasam var. En üsste tüm bileşenlerimi detaylı olarak yazdım soğutucusunun modeline kadar.
i5 4690 işlemcim ile 1650 Super ekran kartımla darboğaz olmadan sorunsuz %50 işlemci kullanım ile oyunları çok rahat oynuyorum ve besliyor. Sorum gayet net ve açık. İşlemci kullanım %90'lara çıksın istiyorum 1650 Super yerine bundan daha iyi ne kullanabilirim? Bu kadar yani bunda anlamayacak ne var?

Güç kaynağını değiştirmeyi düşünmüyorsanız şu an sizin için RX 6700XT mantıklı gibi. Daha üstüne çıkarsanız güç kaynağı sorun yaratabilir.

Güç kaynağını değiştirmeyi düşünmüyorsanız şu an sizin için RX 6700XT mantıklı gibi. Daha üstüne çıkarsanız güç kaynağı sorun yaratabilir.

Nihayet anlayan birisi. Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Bende açıkçası maksimum bu kartı düşünüyordum ancak bilgisayardan çok iyi anlayan birisinin önermesini bekliyordum.
Benim sistemim 650W ancak dediğim gibi sistemim eski yani 2015 yılından kalma.
Sistemlerde yıllar geçtikte güç kaynağının gücü azalır mı yoksa 2023 yılında bile olsa hala 650W'a kadar güç sağlayabilir mi? Çünkü bu kart 650W sistem istiyor. Tek çekincem güç kaynağım yetersiz olur mu diye. Siz ne dersiniz bu konuda yoksa garanti olsun diye RX 6650 XT mi alayım o 550W istiyor?

@veliahtali Güç kaynağının ömrü 10 yıla kadardır. Ancak kullanım yoğunluğuna bağlı olarak verimliliği düşebilir.

Ekran kartını alıp uzun süre kullanacaksanız bence 6700XT tercih edin. Kart geldiğinde OCCT ile güç kaynağını test edin kart ile birlikte, sorun olmazsa kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ekran kartını alıp uzun süre devam etme niyetiniz varsa güç kaynağını da yenileyin bence. Yani 6650XT de işinizi görür elbet ama 6700XT kadar uzun süreli kullanım sunabileceği konusunda pek emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı