İ5 4690 VS AMD FX X8 8350

OyunDondurucu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistem toplamayı düşünüyorum ve technopattaki arkadaşlar İ5 4690K'yı önerdiler fakat araştırma yaptığımda amd fx x8 8350'nin hem daha ucuz hemde benchmarkda i5 4690K'ı geçiyor siz ne önerirsiniz şahsen intel'e daha yakınım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd fx x8 8350 bu işlemciye pek sıcak bakmanı önermiyorum, kendisi biraz sıcaktır zaten :) Parana kıyıp intel alırsan sorunsuz bi biçimde seni götürür. Ben inteli öneriyorum. Performans farkıda olcağını sanmıyorum :)

Son düzenleme:
Çekirdek başına performanstan tut, Benchmark testleri ve oyun testlerinde İntel İ5 4690 daha iyidir. Hangi bench testlerine baktığını bilmiyorum ama baktığın testler yanlış. Fx serisinden mümkün olduğu sürece uzak durun.

Fx derken bir genelleme yaptım, kusura bakmayın. Düşük bütçeliler Fx 6300 alabilir. Onun üstünde kesinlikle İntel alınmalıdır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı