İ5 4690K ısı değerleri çok yüksek mi?

Olvido bende algılılayıcılar adında bir sekme yok. Aida 64 programında bende çok aradım ama bulamadım. Bendeki en son sürüm olan Aida64. Combat arms eu online oyunu 93-95 arası sıcaklığa ulaşıyor. Normal oyunlarda da aynı ısı değerleri mevcut. Önerilerinizi bekliyorum.

Özür dileyerek düzeltiyorum. Algılayıcı sekmesi gizli konumdaymış tekrar değerleri paylaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Hocam boştaki değerler normal yalnız yükteki değerler için aynı şeyi söyleyemeyiz.
  • Soğutma sisteminizin doğru çalıştığına emin misiniz?
  • Kasanız konumu hava sirkülasyonunu yapabileceği bir yerde mi?
  • Fanlar havayı dışarı doğru üfleyemeyebilir.
  • İşlemcinizi başka bir sistemde deneyin.
  • Başka bir soğutma sistemi ile işlemci sıcaklıklarını kontrol edin.

Boştayken AİD64 Değerleri:
Boştayken.jpg

Battlefield 4 Yükteyken Değerler AİDA64 :
BF4 Oynarken Değerler.jpg

Merhaba arkadaşlar ben bir sistem topladım her şey gayet güzel ama işlemci sanki çok ısınıyor sıkıntı neden kaynaklı anlamadım bir yardımcı olursanız çok sevinirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sistemim şöyle:
Bunların Hepsini Vatan Bilgisayar Topkapı Şubesinden aldım ve orda toplamasını yaptırdım gördügünüz gibi sistem bu ısı değerleride şöyle:

Boştayken:

Eki Görüntüle 42373 Yükteyken:Eki Görüntüle 42379
Benim sistemde 43 derece 4202 Mhz de stabil çalışıyor xigmatek soğutucuyla birlikte stok fan biraz sıkıntıydı.

Problem soğutucuda olabilir lütfen kontrol etmeye çalışın, sistemi siz toplamamış olabilirsiniz ama yine de bir bakmakta fayda var eğer sonuç değişmiyorsa fazla müdahale etmeden aldığınız yere götürün.

Evet arkadaşlar sorunun tespitini yaptım kasayı açtım soğutucu bloğunun söktüm bloğun altındaki jelatini montajı yapan arkadaş sökmemiş o şekilde macunu sürmüş macunda o halde kurumuş kalmış şimdi macun için hangi marka modeli tercih edersiniz

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı