i5 5200U Sistemin Oyun Performansı

OmerSG

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yeni bilgisayar alacağım. Laptopda kararlaştım. Sizce bu özellikte gta 5, cs:go gibi oyunları rahat oynayabilir miyim?
MenşeiÇin
Garanti24
RenkKırmızı
[TBODY] [/TBODY]
İşlemci Özellikleri
İşlemci Ön Bellek3 MB
İşlemci MarkasıIntelBilgi
İşlemci TeknolojisiCore i5
İşlemci Hızı2.2 GHz
İşlemci Numarası5200U
[TBODY] [/TBODY]
Ram Özellikleri
RAM Kapasitesi8 GB
RAM TipiDDR3
[TBODY] [/TBODY]
Ekran Özellikleri
Ekran Boyu15.6 inch
[TBODY] [/TBODY]
Ekran kartı
Ekran Kartı TipiPaylaşımlı
Ekran Kartı MarkasıAMDBilgi
Ekran Kartı Hafızası2 GB
[TBODY] [/TBODY]
HDD Özellikleri
Disk Kapasitesi1 TBBilgi
Disk TürüSATA
[TBODY] [/TBODY]
Grafik Kart
Ekran Kartı ChipsetiR5 M330
[TBODY] [/TBODY]
Hafıza Bus Hızı
Optik SürücüDVD Super Multi
[TBODY] [/TBODY]
Sensör
Çözünürlük1366 x 768
[TBODY] [/TBODY]
Bağlantı Özellikleri
USB 3.0VarBilgi
HDMIVar
USB 2.0VarBilgi
[TBODY] [/TBODY]
Diğer
İşletim SistemiWindows 10
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu grafik kartında low ayarlar bile zor çalışır. Bunu almanızı öneririm. Ben de kullanıyorum çok memnunum. CS:GO'yu sorunsuz, GTA 5'i de medium ayarlarda 40 fps'de oynatır. Ben şimdilik elimde PES 2016 olduğu için PES'i denedim. High ayarlarda sorunsuz oynadım.
Asus K555UB-XO097T İntel Core İ5 6200U 2.3GHz 4GB 500GB Fiyatı
Saol Kardeşim

AMD Radeon R5 M330

Sayfanın ortalarında oyun performanslarını görebilirsin.
Ben Çok Anlamıyorum Sen Söyleye Bilirmisin Gta 5 Ve Cs:go yu Rahat Oynayabilirmiyim ???

Benim tahminim 30 FPS civarı oynatır ancak ısınma gibi durumlar söz konusu olabilir uzun süre oynadıktan sonra.
İnternette senin sistemine yakın donanıma sahiple oynayanlar var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CS GO'yu oynarsın onda sıkıntı olcağını zannetmiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Benim tahminim 30 FPS civarı oynatır ancak ısınma gibi durumlar söz konusu olabilir uzun süre oynadıktan sonra.
İnternette senin sistemine yakın donanıma sahiple oynayanlar var:

CS GO'yu oynarsın onda sıkıntı olcağını zannetmiyorum.
Çok Teşekkür Ederim

Arkadaşlar ben yeni bilgisayar alacağım. Laptopda kararlaştım. Sizce bu özellikte gta 5, cs:go gibi oyunları rahat oynayabilir miyim?
MenşeiÇin
Garanti24
RenkKırmızı
[TBODY] [/TBODY]
İşlemci Özellikleri
İşlemci Ön Bellek3 MB
İşlemci MarkasıIntelBilgi
İşlemci TeknolojisiCore i5
İşlemci Hızı2.2 GHz
İşlemci Numarası5200U
[TBODY] [/TBODY]
Ram Özellikleri
RAM Kapasitesi8 GB
RAM TipiDDR3
[TBODY] [/TBODY]
Ekran Özellikleri
Ekran Boyu15.6 inch
[TBODY] [/TBODY]
Ekran kartı
Ekran Kartı TipiPaylaşımlı
Ekran Kartı MarkasıAMDBilgi
Ekran Kartı Hafızası2 GB
[TBODY] [/TBODY]
HDD Özellikleri
Disk Kapasitesi1 TBBilgi
Disk TürüSATA
[TBODY] [/TBODY]
Grafik Kart
Ekran Kartı ChipsetiR5 M330
[TBODY] [/TBODY]
Hafıza Bus Hızı
Optik SürücüDVD Super Multi
[TBODY] [/TBODY]
Sensör
Çözünürlük1366 x 768
[TBODY] [/TBODY]
Bağlantı Özellikleri
USB 3.0VarBilgi
HDMIVar
USB 2.0VarBilgi
[TBODY] [/TBODY]
Diğer
İşletim SistemiWindows 10
[TBODY] [/TBODY]
Aynı özellikte bir laptopum var markası hp oyun performansı güzel şu an GTA 5 'i rahat 30-45 fps de oynayabilirsin Ram kullanımıda gayet iyi ısınma problemi kesinlikle daha karşılaşmadım ve karşılaşacağımıda hiç sanmıyorum alabilirsin ama Nvida Geforce 940M ile biraz daha fazla performans alabilirsin ama R5 M330 da internette gördüğün gibi bir oyun performansı sergilemiyor youtube a baktında gta 5 de takıldığını ve 10fps ye kadar düştüğünü görebilirsin çünkü çoğunun işlemcisi AMD A8 bu Laptopta İ5 5200U bu ekran kartına max performansa yakın performans almanı sağlıyor yukarıda arkadaşın paylaştığı videoda gördüğün gibi GTA 5 de 30fps nin altına çok nadir iniyor orda kastığını görebilirsin video çektiğinden kaynaklanıyor olsa gerek ama bilgisayar güzel tavsiye ederim bu arada arkadaşın dediği asus pc ile bende bunun arasında kaldım ve bunu aldım çünkü satıcılar satış sonrası destek verdiklerinde pc den memnunmusuz ? sorusuna olumlu yanıt alamadıklarını ve ASUS un uzun ömürlü olmadığını onun yerine Casper bile alsan daha mutlu olursun gibi yorumlar yaptılar internetten iyice araştırırsan zaten o laptop hakkında olumlu yorum çok az ısınma problemi olduğu için sıkıntı ama o asusun 12GB ram olanına yönelirsen tabiki daha iyi olur. Senin belirttiğin özellikler çok rahat GTA 5 oynatabilir 1280x720 ve diğer herşey med. ayarda olup 30-45 fps alabilirsin internetteki fps lere pek güvenme sürücülerin hepsini güncelle ve ekran kartı ayarlarından GTA 5 e Max performans ver çok rahat med ayarlarda oynarsın dediğim gibi o asusu almak istiyorsan 12 GB ram olanı al 4GB ram olan sıkıntılı diğeri ile birebir aynı görünsede anakartı farklı olduğu belli. ama tabiki 940M biraz daha iyi onda GTA5 i med. ayarlarda 1336x768 çözünürlükte 35-50 fps alırsın ama çok bir fark yok internetteki benchlere güven yok (Bu arada asus hakkında söylediklerim markaya değil markanın o modeline yapılan yorumlardır asus kötü bir marka değil 12GB ram olan modeli alırsan çok rahat edersin) [bu arada CS GO yu AMD ekran kartını kullanmadan inteli bile kullansan high ayarlarda oynayabilirsin AMD ye alırsan baya iyi performans veriyor]

Aynı özellikte bir laptopum var markası hp oyun performansı güzel şu an GTA 5 'i rahat 30-45 fps de oynayabilirsin Ram kullanımıda gayet iyi ısınma problemi kesinlikle daha karşılaşmadım ve karşılaşacağımıda hiç sanmıyorum alabilirsin ama Nvida Geforce 940M ile biraz daha fazla performans alabilirsin ama R5 M330 da internette gördüğün gibi bir oyun performansı sergilemiyor youtube a baktında gta 5 de takıldığını ve 10fps ye kadar düştüğünü görebilirsin çünkü çoğunun işlemcisi AMD A8 bu Laptopta İ5 5200U bu ekran kartına max performansa yakın performans almanı sağlıyor yukarıda arkadaşın paylaştığı videoda gördüğün gibi GTA 5 de 30fps nin altına çok nadir iniyor orda kastığını görebilirsin video çektiğinden kaynaklanıyor olsa gerek ama bilgisayar güzel tavsiye ederim bu arada arkadaşın dediği asus pc ile bende bunun arasında kaldım ve bunu aldım çünkü satıcılar satış sonrası destek verdiklerinde pc den memnunmusuz ? sorusuna olumlu yanıt alamadıklarını ve ASUS un uzun ömürlü olmadığını onun yerine Casper bile alsan daha mutlu olursun gibi yorumlar yaptılar internetten iyice araştırırsan zaten o laptop hakkında olumlu yorum çok az ısınma problemi olduğu için sıkıntı ama o asusun 12GB ram olanına yönelirsen tabiki daha iyi olur. Senin belirttiğin özellikler çok rahat GTA 5 oynatabilir 1280x720 ve diğer herşey med. ayarda olup 30-45 fps alabilirsin internetteki fps lere pek güvenme sürücülerin hepsini güncelle ve ekran kartı ayarlarından GTA 5 e Max performans ver çok rahat med ayarlarda oynarsın dediğim gibi o asusu almak istiyorsan 12 GB ram olanı al 4GB ram olan sıkıntılı diğeri ile birebir aynı görünsede anakartı farklı olduğu belli. ama tabiki 940M biraz daha iyi onda GTA5 i med. ayarlarda 1336x768 çözünürlükte 35-50 fps alırsın ama çok bir fark yok internetteki benchlere güven yok (Bu arada asus hakkında söylediklerim markaya değil markanın o modeline yapılan yorumlardır asus kötü bir marka değil 12GB ram olan modeli alırsan çok rahat edersin) [bu arada CS GO yu AMD ekran kartını kullanmadan inteli bile kullansan high ayarlarda oynayabilirsin AMD ye alırsan baya iyi performans veriyor]
Çok Saol Bnede Seninkinin aynısını alacam heralde zaten bu da onun özellikleri

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı