i5 540M bilgisayar açılıyor fakat ekran gelmiyor

Tolga Gaming

Hectopat
Yer
Malatya, Battalgazi
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8 GB
Ekran kartı
AMD HD 6490
Anakart
Intel H55
İşlemci
i5 540M 2.53 GHz
Bilgisayarım açılıyor kulaklık ışığı mouse ışığı vs. yanıyor fakat ekran gelmiyor.
RAM'leri söktüm, hepsini tek tek kontrol ettim, BIOS pili çıkartıp taktım, CMOS resetledim, anakart güç şeyini söküp taktım (bunu yaptığımda bir kere açıldı).
Genellikle BIOS pili ve CMOS resetleyinde PC açılıyordu önceden fakat şimdi o da olmuyor.
Ekran kartını söküp anakarttan görüntü almaya çalıştım fakat gene olmadı.

PC özellikleri:
  • i5 540M 2.53 GHz.
  • 8 GB RAM.
  • Intel H55 anakart.
  • AMD HD 6490 ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım açılıyor kulaklık ışığı mouse ışığı vs. yanıyor fakat ekran gelmiyor.
RAM'leri söktüm, hepsini tek tek kontrol ettim, BIOS pili çıkartıp taktım, CMOS resetledim, anakart güç şeyini söküp taktım (bunu yaptığımda bir kere açıldı).
Genellikle BIOS pili ve CMOS resetleyinde PC açılıyordu önceden fakat şimdi o da olmuyor.
Ekran kartını söküp anakarttan görüntü almaya çalıştım fakat gene olmadı.

PC özellikleri:
  • i5 540M 2.53 GHz.
  • 8 GB RAM.
  • Intel H55 anakart.
  • AMD HD 6490 ekran kartı.

Laptop mu kullanıyorsunuz Masaüstü mü?

Laptop mu kullanıyorsunuz Masaüstü mü?
Masaüstü
Anakart cortu çekmiş olabilir. Zaten hazır buralarda sevilmeyen sistemlerden.
bende ondan korkuyorum
540m diye işlemci yok yanlış yazmış. 540 sadece.

Masaüstü

bende ondan korkuyorum

Turbox ve casper gibi firmalar oem anakart toplayıp laptop işlemcilerini masaüstü adı altında satmışlar, aslında laptop işlemcisi. Başka bir psu ile denemeye yap derim. Başka ram de denenebilir.

Ekran kartında sorun olamaz çünkü anakarttan da görüntü alamadım, PSU'da sorun çıktıysa ne yapmalıyım?

Çıkartıp iyice bir tozunu falan alın ardından yine aynı sorunu yaşarsanız PSU bozulmuş olabilir ama diğer bileşenlerde de sorun oluşmuş olabilir

Turbox ve Casper gibi firmalar OEM anakart toplayıp laptop işlemcilerini masaüstü adı altında satmışlar, aslında laptop işlemcisi. Başka bir PSU ile denemeye yap derim. Başka RAM de denenebilir.

PC Turbox zaten ucuz diye almıştım eski ekran kartımla kullanırım diye.
Çıkartıp iyice bir tozunu falan alın ardından yine aynı sorunu yaşarsanız PSU bozulmuş olabilir ama diğer bileşenlerde de sorun oluşmuş olabilir.

Nasıl çıkaracağım.

Geri
Yukarı