i5-6200U laptop oyun oynarken mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

ahmetenes7

Decapat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
longline ssd ve samsung hdd
Ekran kartı
930m
İşlemci
i5 6200U
Bilgisayarımda oyun oynarken durduk yere mavi ekran alıyorum. Laptopum bir kere tamire gitti geldi öyle sorun başladı. DDU ile ekran kartının driverını silmeme rağmen olmadı. 091822-10109-01.dmp

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
@ahmetenes7, undervolt işlemcinin çalışma voltajını düşürerek daha az ısınma ile aynı performansın alınmasıdır. Özellikle laptoplarda ısınmayı azaltmak için kullanılır. Bilinçsiz yapılmışsa mavi ekran hatasına sebep olur. ThrottleStop gibi yazılımlarla yapılabiliyor.

Undervolt yoksa işlemcide sorun yok diye tahmin ediyorum. Belleklerde bir sorun olabilir. İstenilen değer bozuluyorsa veya iletilemiyorsa sıkıntı olabilir. RAM'dekş temassızlık veya oksitlenme sebep oluyor olabilir.

Memtest ile RAM testi yaptığımda bir sorun çıkmadı.

@EgeN7

Oyunlarda böyle hatalar almaya başladım.

Son düzenleme:
Evet Türkçe siteden araştırdığınızda eski sürümü gösteriyor.

Doğrusu her zaman bu siteden çıkar: Download the latest official NVIDIA drivers

Tüm adımları tekrar paylaşayım. Bilmediğinizden değil; atlamamanız adına emin olun diye adım adım yazıyorum.

• En güncel sürücü: GeForce 930M - 516.94 sürücüsü
  • İndirdikten sonra başlattaki arama yerine Aygıt yükleme ayarlarını değiştir yazın.
  • Çıkan pencereyi Hayır olarak seçin ve kapatın.
  • DDU ile Sürücü Kaldırma rehberi burada.
  • Sürücüyü kaldırdıktan sonra PC yeniden başlayacak.
  • Açılınca indirdiğiniz sürücüyü kurun.
  • Kurduktan sonra tekrar Aygıt yükleme ayarlarını değiştir yazıp o kısmı "Evet" seçin.

Tamamdır sağ olun.

Yeniden bu hatayı aldım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…