i5 6200U Oyunlarda Fanların Düşük Devirde Çalışma Sorunu

oldiscool35

Kilopat
Daha fazla  
İyi geceler arkadaşlar. FIFA 14 veya başka bir oyuna girdiğimde fanların hızlandığını çıkardığı sesten anlardım. Son zamanlarda FIFA'ya giriyorum ve ilk yarının sonlarında doğru yani yaklaşık 3-4 dakika sonra oyunda titremeler başlıyor. Ben ekran kartının çok ısındığından dolayı olduğunu düşünüyorum. Sorunun driverlardan olabileceğini düşündüm ve eski driverlardan birini kurdum fakat sonuç değişmedi. Oyuna sağ tıklayıp grafik işlemci ile çalıştır dediğimde oyuna sorunsuz giriyor fakat fanlar standart hızında dönmeye devam ediyor eskisi gibi hızlanmıyor. Sorunu nasıl çözerim?

Sistemi yazmaya gerek görmedim ama merak eden arkadaşlar için;

Nvidia 920MX 2GB - i5 6200U 2,4 GHz - 4 GB 2133MHz DDR4

Bir ara fanlarla alakalı problem yaşamıştım, fanların dönme hızını ayarlayabileceğim bir program indirmiştim maksimum hızda çalıştırtmıştım çözülmüştü. Gerçi o maksimum hız da bir şey ifade etmiyor benim için oyunlarda 95 Derece altını görmüyorum. bBazen işlemci yükü kaldıramıyor oyun 10 saniyeliğine ağır FPS drop yiyor. Oyunda ses varsa cızırtılı geliyor. Böyle bir garip işte. Kullandığın sistemle aynı sisteme sahibim sanırım. İşlemci, RAM ve aynı ekran kartı. Demem o ki bu laptop inanılmaz problemli. Oyun oynanacak gibi değil ya :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ara fanlarla alakalı problem yaşamıştım, fanların dönme hızını ayarlayabileceğim bir program indirmiştim maksimum hızda çalıştırtmıştım çözülmüştü.Gerçi o maksimum hız da bir şey ifade etmiyor benim için oyunlarda 95 Derece altını görmüyorum bazen işlemci yükü kaldıramıyor oyun 10 saniyeliğine ağır fps drop yiyor oyunda ses varsa cızırtılı geliyor böyle bir garip işte.Kullandığın sistemle aynı sisteme sahibim sanırım işlemci ve ram aynı ekran kartı 920m. Demem o ki bu laptop inanılmaz problemli oyun oynanacak gibi değil ya :(
Daha önce bu tarz problemler yaşamamıştım. Laptobun performansını bildiğim için kaldırabileceği oyunları oynadım ama bu fan işi canımı sıkıyor yani başka bir çözüm göremiyorum. Oyuna girdiği anda hızlanan fanlar artık tepkisiz kalıyor ve 3-4 dakika sonra ısınmadan dolayı titremeler meydana geliyor oyun oynanmaz hal alıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı