i5-6287U sistem OBS ayar önerisi

Daha fazla  
Merhaba, Technopat'ta ilk defa bir şey soracağım, hafif heyecan var yok değil :D son zamanlarda ufak ufak kayıt almak istiyordum, YouTube'a içerik çıkarmak istiyorum basit olarak olsa da.
Biraz araştırma sonrası OBS en makul olanı olarak gözüktü kayıt olarak, fakat çok fazla donma yaşıyorum kayıt içinde. Kayıt bittikten sonra videoyu izlediğimde gereksiz donmalar ile karşılaşmaktayım. Aşağıya bilgisayar özelliklerimi ekliyorum, çok fazla iyi özelliklere sahip olmasam da bu kadar donma olması aklıma yatmadı. Kayıt aldığım oyunlardan birisi Asphalt 9 Legends, bir diğeri de Rise Of Nations.

Çıkış ayarları olarak hangilerini seçersem akıcı ve kaliteli görüntü elde edebilirim? Ayarları hiç değiştirmedim.

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-6287U CPU @ 3.10GHz, 64 Bit.
RAM: 8 GB.
Ekran Kartı: Intel (R) Iris(R) Graphics 550.
Laptop, Casper Nirvana CB C350.
Eğer lazım olursa 240GB SSD.

Kayıt biçimi: mp4
Kodlayıcı: QuickSync

Ek Ayarlar:
  • Faster
  • Main
  • 2
  • CBR
  • 10000 Kbps(size kalmış)
  • normal
  • 2
Bir deneyin bakalım.
Bu ayarlar ile Asphalt 9 için sıkıntıyı çok çekiyorum, muhtemelen bilgisayar yetersiz kalıyor. :/
İstediğim akıcılığı halen yakalayamıyorum, bilgisayar yetersiz kalıyor muhtemelen yukarıda söylediğim gibi.

• veryfast
  • baseline
İle bir deneyin olmazsa kodlayıcıyı değiştirelim. Ayrıca kaç bit kayıt alıyorsunuz.
Ekran görüntüsü atarsanız daha sağlıklı olur.
Screenshot_48.png

Hocam selam tekrar, biraz geç döndüm. Dediğiniz ayarda yaptığımda ana ekran daha normal şekilde kayıtlanmaya başladı, fakat yarış başladıktan sonra donmalarım tekrar devam ediyor, dediğiniz ayarları aynen geçirdim, biti ise 10kda sabitlemiştim, bitle mi alakalı yoksa donanım yetersizliğinden mi?

Geri
Yukarı