i5 6400 İşlemci Frekansının Üstünde Çalışıyor

MSI Gaming APP'i indirip silmiştim. Silmeden önce de sanırım Gaming modda idi. Tekrar indirip masaüstündeyken Silent Mode'mı almalıyım hocam ?
Hayır sildiyseniz gerek yok zaten o programı kurmasanız da ekran kartı default olarak gaming modda çalışır. Ancak gaming app bazen işlemciyi de yüksek frekansta çalıştırıyor. Sorun farklı demek ki.

ekran kartı default olarak gaming modda çalışır.
Öyle birşey yok. Bios profilinde oyunda ve boşta ne kullanacağı bellidir. O yüzden default değer ile gaming mod farklıdır.

Tedirgin oldum. Acaba ömrü kısalır mı, işlemciye zararı olur mu ? @Recep Baltaş @Murat5038
Ömür filan kısaltmaz standart frekans aralığında çalışıyor OC yapmadın ki ömrü kısalsın.

İmzamdan Aida64 sonucunu paylaş. Biostan birkaç resim paylaş.

Öyle birşey yok. Bios profilinde oyunda ve boşta ne kullanacağı bellidir. O yüzden default değer ile gaming mod farklıdır.

Ömür filan kısaltmaz standart frekans aralığında çalışıyor OC yapmadın ki ömrü kısalsın.

İmzamdan Aida64 sonucunu paylaş. Biostan birkaç resim paylaş.
Ekran kartı kutudan çıktığı haliyle belli bir frekansta çalışıyor. Bu frekans da msi gaming app'te belirtilen gaming mod. Ek olarak sessiz ve OC mod adlı iki seçenek daha var.

Hocalarım Eyvallah. Güç seçeneklerinden performans seçili idi, dengeli olarak ayarladım ve artık masaüstünde 1 GHz altına indiği oluyor. Bana oyunlarda performans sıkıntısı yaşatmaz değil mi ? Birde bi' kere daha başınızı ağrıtacağım @Murat5038 hocam. Anakart boşta 40-45 oyundayken 55 derece sıkıntı çıkarır mı ?

Anakart boşta 40-45 oyundayken 55 derece sıkıntı çıkarır mı ?
Hayır sorun olmaz.
Bana oyunlarda performans sıkıntısı yaşatmaz değil mi ?
Hayır sorun olmaz. Otomatik güç isteyen durumda frekansı yükseltir. Performans modunda kalsaydı da sorun olmazdı. Sadee ısınma sorunu ilerleyen zamanlarda baş gösterebilirdi çok fan döndüğünden fan toz topladığından.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı