i5-6400 Sistem Yükseltme Önerisi

Kaplanbjk006

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar ben bilgisayarımı 2016 yılında aldım şu an ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Sistemim: i5 6400 - 8 GB HyperX Fury black - Galax GTX 1060 ex OC - 1TB HDD - MSI B150M Bazooka var sizce nasıl bir yol izlemeliyim yavaştan ölü bir sistem mi? Yoksa diriltebilir miyim tekrardan?

Neden ölü sistem olsun hala kullanılabilir. Sisteme bir SSD takarsın. İleriye dönük olsun diye 8 GB RAM daha eklersin ortalama bir sistem olur 1080p için ideal.

Eminim ki burayı kullanan insanların çoğu bu sistemin çok daha altında sistemler kullanıyor. Ölüden kasıt nedir ? Sistem nerede yetersiz kalıyor ?

5 sene daha kullan sonra sat. O zaman yeni bir bilgisayar topla sistem hala yeni ben 10-15 senelik bir bilgisayarı kullanıyorum. Senin sistem ölü felan değil yani SSD ekleyebilirsin.

oyunlarda sanki akıcılık yok gibi geliyor tekleme hissediyorum az çok hocam yoksa tabi ki şükür alabilmişim :D

Arkadaşlar selamlar ben bilgisayarımı 2016 yılında aldım şu an ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Sistemim: i5 6400 - 8 GB HyperX Fury black - Galax GTX 1060 ex OC - 1TB HDD - MSI B150M Bazooka var sizce nasıl bir yol izlemeliyim yavaştan ölü bir sistem mi? Yoksa diriltebilir miyim tekrardan?

Rami yükseltip işlemciyi değiştirebilirsin. i7 6700 yada 7700 alabilirsin. Bu şekilde çok daha iyi olacaktır. i5 6400'le biraz darboğaz olabilir kartın.

oyunlarda sanki akıcılık yok gibi geliyor tekleme hissediyorum az çok hocam yoksa tabi ki şükür alabilmişim :D
Anlık FPS düşüşleri çoğunlukla RAM kaynaklı oluyor. Ama istersen o anakarta i7 7700k bile takabilirsin. Karar senin. Maddi durumuna göre karar ver. Ekran kartı istediğin model alıp takabilirsin.

Hocam sisteminiz aman aman düşük degil. Günümüz için yeterli gayet.
Ssd ve ram takviyesi yerinde olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı