Satılık i5 6400 ve RX 480 Sistem

Mustafa-GL

Hectopat
Daha fazla  
Sistemi yaklaşık 1.5- 2 sene önce, parçalarını özenerek seçerek topladım.

Sistem hem şık, sade görünebilirken dilerseniz kasanın, klavye - mouse'un ledlerini açarak modern bir hava da verebilirsiniz.

Sessiz çalışması için özellikle 80 liralik termal macun ve 250 TL'lik soğutucu aldım, kesinlikle ses problemi yok. Performans konusunda ise tam bir canavar, assagida oyunlarda ki ortalama degerlerini bulabilirsiniz.

Bilgisayarı ve ekipmanları çok temiz kullanildi ve taşınma durumum olmasa daha da kullanırım. Overclock vs. kesinlikle yapilmadi.

Setin şuanki değeri 9000 TL'nin üstünde ve suanda bunun es degerinde bir sistem toplamak isterseniz birkaç yüz TL daha fazla harcama yapmaniz gerek. Çünkü GPU'su artık Türkiye'de satılmıyor, ve ilk çıktığında fiyat performansından dolayı çok çabuk tükendi.

Sistem ve ekipmanlar:

Sapphire RX480 GDDR5 4GB NITRO+ 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı. ( Led rengi, fan hizi vs. ayarlanabilir )

card-image.jpg

Intel Core i5 6400

CP587IN_117601_800x800.jpg

MSI B150M BAZOOKA

Viewsonic VX2457-MHD 1MS 75Hz 23.6 Inch monitor

LD0003627109_2.jpg

ZALMAN R1 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

Kasa bu sistemin en sevidigim parcalarindan bir tanesi. Ses yalitimi, sogutma ve gorunus konusunda beni gayet tatmin etti. ( Yapistirdigim 2 tane stickeri dilerseniz iz birakmadan cikartabilirsiniz)

ZM-R101kor_11.jpg

Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 RAM

kingston_hyperx_fury_black_ddr3_1866mhz_4gb_cl10.jpg

Kingston 120GB SSD (Okuma 450MB / Yazma 450MB)

kingston_ssdnow_v300_120gb_z_uhlu.jpg

1 TB 7200 RPM Harddisk

toshiba-internal-1tb-3-5-internal-hard-disk-ksdstore-1610-31-KSDstore@18.jpg

Deep Cool Gammaxx S40 Sogutucu

Sessizliginden ve performansindan gayet memnunum.

SteelSeries Apex 350 RGB Ledli oyuncu klavyesi

Klavyede yazmak, oynamak gayet komforlu. Makro atanacak 27 tane makro tusu var, cok isime geldi diyebilirim.

2000847711.png

Steelseries Rival 300 RGB Ledli oyuncu faresi

Hizli tiklamasi olsun, 3 tane makro tusu olsun gercekten memnun kaldigim bir mouse

steelseries-rival-300-optical-gaming-mouse-black-.jpg

Steelseries Qck small mousepad

Boyutu benim isimi CSGO'yu profosyonel olarak oynarken bile isimi gordu, dusuk DPI kullandiginiz halde bile gayet is gordugunu soyleyebilirim.

qck_mini_feature_1-500x500.png

Logitech G430 Kulaklik

Mikrofonu olsun sesi olsun gayet tatmin edici. Assagida belirttigim ses dengesini kablosundan ayarlaminiayarlamaniz ve pedindeki kucuk yirtigi disinda bir sikintisi yok.

Logitech1.jpg

Creative stereo hoparlor

Kaliteli termal macun

Oyunlarda ki ortalama performansı:

• PUBG: HIGH 80 FPS
  • GTA V: Very HIGH 60 FPS
  • Battlefield 1 ULTRA : 80 FPS
  • CSGO: HIGH 250+ FPS

Kulaklık haricinde hiç bir parçanın sorunu yok, kulaklık ise ses dengesini kurmanız gerekebilir ( surround'u sıkıntılı çalışıyor) ve küçük yırtığı mevcut( Isterseniz pedlerini yeniden alabilirsiniz internetten).

Mouse'un yan tarafında da hafif yıpranma var ( şıklığını bozacak kadar değil).

Kısacası gayet temiz bir fiyat performans sistemi, ozellikle dolar bu fiyata gelmisken bütçeniz için kesinlikle daha hesaplı olur.

Daha fazla bilgi ve sistemin fotograflari için iletisime gecebilirsiniz.

Son düzenleme:
Sadece işlemciyi satmayı düşünür müsünüz?

Fiyat yazarsanız iyi olacaktır o kadar gereksiz bilgiden sonra fiyatı göremeyince üzüldüm.

Geri
Yukarı