i5-6400 ve RX480 Sistemin Uyumluluğu

Yosemite Sam

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Amasya Geydoğan
Daha fazla  
Bu parçalar uyumlu mu?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin birkac eksigi var. En buyugu ile baslayalim. SSD sistemin bel kemigidir olmazsa olmaz. Oyun yukleme ekranlari iskence olur. SSD'yi butce varsa alin. Yoksa sonra alin ama alin. Ayrica 8 GB RAM artik oyunlarda yetmeyebilir. Ileride bir 8 daha ekleyin.
Sonra RX 480 Dual yerine RX 470'in Strix modelini oneririm. Bu daha iyi. Ayrica Asus'ta Dual versiyonu cok isiniyor diye duydum.
Bir diger sorun anakart. O anakart B150/250 H170/270 ve Z170/270 serilerinin en altinda bulunur. Tavsiyem en az MSI B150M Bazooka almaniz.
Son olarak ekran akrtinin onemi kadar kasa da onemlidir. En az Zalman Z3 Plus veya Corsair Carbide 100R alin. Kablolama yonetimi, hava sirkulasyonu gibi konularda cok basarili kasalardir. Yoksa bir yigin kablo sistemde hos gozukmeyebilir.
O PSU dedigim gibi Asus Strix RX 470 alirsaniz yeter. Ancak yok ben RX 480'i almak istiyorum derseniz (Hayla RX 480 Dual yerine RX 479 Strix öneriyorum.) o PSU sinirda kalabilir. 550 veya 600W tavsiyemdir. Aerocool KCAS 600W bu konuda ideal.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı